-83- JULI De vrouwelijke politieke gedetineerden uit 'Duinrust' te Overveen worden overgebracht naar Bakkum, de manlijke gevangenen uit de kazerne Koudenhorn naar Overveen en de kazerne wordt weer ingericht voor de militairen, die op i September hun intrek nemen. 19. Mejuffrouw M. C. Niesten, die 47 jaar bij het kleuter onderwijs te dezer stede heeft gewerkt, neemt afscheid als hoofd van de School voor voorbereidend onderwijs aan de Corn. Schoonstraat. 20. Op het graf van den heer H. Lindeman, in leven pen ningmeester van het Nederlandsch Verbond van Vak- vereenigingen, op de begraafplaats aan de Kleverlaan, wordt een gedenkteeken onthuld. Het concours-hippique, vroeger in Hoofddorp gehouden, vindt plaats in het Heemsteedsche Sportpark, f Ir W. G. C. Gelinck, oud-inspecteur-generaal van den Rijkswaterstaat. 25. In den gevel van zijn vroegere woning aan de Jacob van Campenstraat wordt een gedenkplaat onthuld ter na gedachtenis van den heer M. Vaumont, die in 1944 bij een achtervolging neergeschoten is. 26. Er worden verkiezingen voor leden van den gemeente raad gehouden. 27. De Jeugdherberg 'Jan Gijzen' wordt heropend. Aan de Westergracht wordt de speeltuin voor R.K. kinderen heropend. 28. De Haarlemmers Gerard Peters en Cor Bijster worden in het Olympisch Stadion te Amsterdam wielerkampioen van Nederland (zie 27 Augustus). Het Spaarndamsch fanfare-corps 'Kunstkring' organiseert een muziekconcours, ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan. De feesten ter gelegenheid van het 700-jarig bestaan der stad worden ingezet met de voorstelling in den Stads schouwburg van 'Achter wallen en poorten' van J. van Dam. 30. Het gerestaureerde wandtapijt 'De verovering van Damiate' wordt weer in de oude Raadszaal opgehangen. I

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1946 | | pagina 115