AUGUSTUS 84. 1. Tot hoofdingenieur-directeur van Volkshuisvesting en Wederopbouw in Drente is benoemd ir F. Ottevangers, werkzaam bij Openbare Werken, alhier. De Engelsche cricketclub 'Free Foresters' brengt weer een bezoek aan Haarlem. 3. In het Frans Halsmuseum wordt een tentoonstelling 'De toekomst van Haarlem' geopend. De feestelijkheden, ter gelegenheid van het stads- jubileum, worden officieel geopend; de stad is versierd en op vele plaatsen zijn vermakelijkheden. 4. Op de Groote Markt wordt de gymnastiekwedstrijd Nederland-Luxemburg gehouden. De heer W. Dyserinck te Aerdenhout viert zijn 70-sten verjaardag. 6. Uit Derby komt een aantal sportbeoefenaars (sters) aan. Voor het eerst wordt op de Groote Markt het openlucht spel 'De vrijheid vlagt' van dr P. H. Schröder op gevoerd. 8. De leden van den R.K. Bond van kleermakers, die in vergadering bijeen zijn, worden door het gemeente bestuur ontvangen. f De heer J. C. Cramer, secretaris van den Aannemers Patroonsbond en diaken der Nederlandsch Hervormde gemeente. Namens de Rotterdammers, die op 12 November 1944 bij razzia's gepakt waren en op het Haarlemsche goederen- station levensmiddelen van onze stadgenooten ontvingen, wordt aan het gemeentebestuur een oorkonde aange boden, ter plaatsing in het Stadhuis. Aan mr A. E. C. de Groot van Embden te Heemstede, die in de Meidagen van 1940 kapitein bij het regiment jagers was, en jhr T. W. M. van Grootenhuis van Onstein te Hoofddorp, die reserve luitenant-kolonel was van het wapen der infanterie, wordt de bronzen Leeuw toegekend voor hun moedig optreden in den oorlog. 9. In de stad wordt een historische optocht gehouden; Prins Bernhard aanschouwt den stoet van het bordes van het Stadhuis.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1946 | | pagina 116