- 85 - AUGUSTUS In perceel Koningstraat 38, het geboortehuis van Nicolaas Beets, wordt een gedenksteen onthuld. 10. Tijdens een festival overlijdt de heer T. Aarts, lid van de Christelijke harmonievereeniging 'Arti et Religioni'. f De heer P. Ouwerkerk, Heemstede, penningmeester van den Haarlemmermeerpolder. 11. De stadsfeesten worden besloten met een vuurwerk aan het Noorder Buiten Spaarne. 17. De HFC 'Haarlem' houdt een receptie ter gelegenheid van het behalen van het voetbalkampioenschap van Nederland. 19. Een honderdtal Haarlemsche sportbeoefenaars (sters) vertrekt naar Derby, Engeland, ter gelegenheid van de sportuitwisseling. (Zie 4 October). 23. f Mejuffrouw M. C. Berdenis van Berlekom, oud raadslid. 27. De noodgemeenteraad komt voor het laatst bijeen en neemt afscheid van die leden, die niet terugkeeren. Een crediet van 273.000,- wordt beschikbaar gesteld voor de verplaatsing en uitbreiding van het terrein der HFC 'Haarlem' aan de Jan Gijzenvaart, één van f 58.300,- voor herstel van gesloopte gemeente-woningen, één van 42.970,— voor het aanschaffen van een vol- automatischen brandweerauto en één van 5.000,— als aandeel in de stichtingskosten van een Empire-museum aan de Nieuwe Gracht 7; de vergadering besluit ir P. C. van der Heyden, die leeraar is aan het R.K. Lyceum, niet toe te laten. (Dit besluit wordt door Gedeputeerde Staten vernietigd en later door de Kroon bekrachtigd.) Te Zürich behaalt de Haarlemmer Gerard Peters het wereldkampioenschap in de achtervolging (wielrennen). Hij wordt op 2 September in zijn woonstad gehuldigd. 28. Tot burgemeester van Alkmaar is benoemd prof. mr A. Koelma, vroeger referendaris ter gemeente-secretarie alhier. 30. De heer B. J. Krul neemt wegens het bereiken van den pensioengerechtigden leeftijd ontslag als hoofdadminis trateur van het Provinciaal Waterleidingbedrijf.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1946 | | pagina 117