- 87 - SEPTEMBER 15. Ds F. Jansen neemt afscheid als predikant der Bap tisten-gemeente. 17. Een koninklijke onderscheiding wordt verleend aan: H. van Alphen, burgemeester van Zandvoort, mevrouw J. M. Bos-Vingent, concertzangeres te Overveen, W. F. Bloemendaal, Heemstede, directeur van de Koninklijke Pellerij 'Mcrcurius' te Wormerveer, dr J. van der Elst, rector van het Christelijk Lyceum, ir C. Krijn, hoofdingenieur van den Provincialen Water staat, C. Tenhaeff, Bloemendaal, inspecteur der Volksgezondheid, mejuffrouw dr G. H. J. van der Molen, Aerdenhout, voorzitster van de commissie voor oorlogspleegkinderen, ir J. P. A. van Scherpenberg, Bloemendaal, hoofduitvoerder der maatschappij tot Uitvoering van Zuiderzeewerken en J. Veen, Haarlem, inspecteur der Nederlandsche Spoorwegen (allen officier in de orde van Oranje Nassau). De heeren Z. Regelink, Heemstede, algemeen voorzitter van het MULO- examen, J. A. Wijnberg, Haarlem, oud-hoofdmachinist bij de KNSM en J. Verkuyl, Heemstede, secretaris der afdeeling Noordholland-zuid van den Christelijken Boeren- en Tuinders bond (allen ridder in de Orde van Oranje Nassau). De eere-medaille in zilver is toegekend aan de heeren P. v. Amerongen, bedrijfschef, C. Timmer, chef binderij, W. Hoogenboom, chef-drukker bij de N.V. Drukkerijen Vernhout en Van Sluyters, H. J. Weyers, werkzaam bij de N.V. Vroom en Dreesmann, mejuffrouw P. Midavaine, huishoudster bij de familie Von Brucken Fock te Heemstede, en in brons aan J. van Honschoten, jachtopziener te Zandvoort. 18. Onze oud-stadgenoot prof. dr R. Remmelts is benoemd tot gewoon hoogleeraar te Groningen. De zaak in huishoudelijke artikelen van de firma weduwe L. de Jong aan de Groote Houtstraat bestaat 70 jaar. 19. De heer S. A. Wilson, Bloemendaal, neemt afscheid als voorzitter van den Koninkl. Nederl. Korfbalbond. De Voetbalvereeniging 'Hercules' houdt een receptie ter gelegenheid van het veertig-jarig bestaan.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1946 | | pagina 119