JAARVERSLAG 1946 Het jaar 1946 kan bogen op een vereenigingsleven, dat zich op velerlei wijzen openbaarde. Begin Maart las ons bestuurslid Ir G. Friedhoff over 'Haarlem, zooals het was, zooals het is', in Mei kondigden wij als nieuwe uitgaaf aan: 'Oosterhout, bloei en verval van een Haarlemse buitenplaats', door Dr A. J. Veenendaal. De daarop volgende maand Juni kon ein delijk het Jaarboek 1943 worden verzonden. Begin Juli ver scheen de derde druk van Mejuffrouw Dr G. H. Kurtz', Beknopte geschiedenis van Haarlem, verbeterd en aangevuld o.a. met een plattegrond, die door verschillende arceeringen den groei der stad aangeeft. Voor 25 Juli convoceerden wij de Algemeene Vergadering. Van 29 Juli tot 11 Augustus was in De Hoofdwacht een tentoonstelling ingericht van Teeke- ningen in en om Haarlem uit de 18e eeuw, passende in het kader van de Feestweek Haarlem 700 jaren stad. Deze teeke- ningen waren door een particulier daartoe welwillend afge staan. Op 14 September voeren de leden door het Zuider Buitenspaarne naar het Stoomgemaal-Museum de Cruquius, eveneens in September kon het dagboek van P. Langendult, Haarlem in het Rampjaar 1672, aan de lijst van onze uit gaven worden toegevoegd. Op 26 October wandelden we over het buiten Elswout, genietend van de herfstpracht. Een veertigtal steendrukken van P. J. Lutgers, uitgestald in De Hoofdwacht van 2 tot en met 10 November en voor stellende buitenplaatsen in of in de naaste omgeving der stad, verheugde zich in de belangstelling van honderden, die daar toe naar ons vereenigingsgebouw optrokken. Door de goede zorgen van Mejuffrouw Dr Kurtz waren de platen van een toelichting en zooveel mogelijk van afbeeldingen uit later tijd voorzien. Medio November verscheen de tweede druk van de Ge schiedenis van Aerdenhout, door wijlen ons bestuurslid Mevr. J. M. Sterck-Proot. In December zag tenslotte het lijvige Jaarboek 1944/1945 het licht. Tezamen een twaalftal evenementen, die getuigden van de werkzaamheid der Vereeniging. Het bestuur vergaderde daartoe vrijwel steeds eenmaal per maand, waarbij het tevens

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1946 | | pagina 11