- 88 - SEPTEMBER-OCTOBER 23. In de Stadsbibliotheek wordt de tentoonstelling 'Lezen en reizen' van de Nederlandsche Reisvereeniging ge opend. f De heer N. J. Nijman, Heemstede, architect. 25. B.enW. benoemen den heer J. Voogel, adj. Architect bij O.W., tot secretaris der Schoonheidscommissie, in gaande 1 Juni 1946. 27. Stoops Bad te Overveen bestaat 25 jaar. 28. Op den hoek van de Hazepaterslaan-Dreef wordt ge opend 'Zonnehuis', een kinderhuis uitgaande van diakenen der Nederlandsch Hervormde gemeente. De Arbeiders Jeugd Centrale houdt een gewestelijk feest in Haarlem; de kaderleden worden officieel door het gemeentebestuur ontvangen. 29. Wegens emeritaat neemt ds H. E. Beker afscheid als predikant der Nederlandsch Hervormde gemeente. OCTOBER 1De Haarlemsche Brandverzekeringsmaatschappij bestaat 100 jaar. Benoemd tot Stadsarchitect en adviseur van de Schoon heidscommissie i/d rang van hoofd Ingenieur bij Openbare Werken ir H. A. Breuning, gerepatrieerd uit Ned.Indië als hoofd van den Landsgebouwendienst in Ned. Indië. 3. f De heer J. van den Berg, hoofdkassier bij Sociale Zaken. 4. Haarlemsche boksers vertrekken naar Derby, om daar in partijen uit te komen. f Mr W. Cnoop Koopmans, Heemstede, oud-advocaat, directeur van Teylers Stichting. 5. Het Muzen-forum te Bloemendaal houdt zijn eerste bijeenkomst. Met een eere-tentoonstelling en een receptie viert het Teekencollege 'Vriendschap Zij Ons Doel' zijn 125- jarig bestaan. 6. Ds J. G. Frerichs neemt wegens emeritaat afscheid als predikant der Vereenigde Doopsgezinde gemeente. t Dr Th. W. Beeker, Heemstede, oud-algemeen voorzitter van 'Het Witte Kruis'.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1946 | | pagina 120