- 89 - OCTOBER 7. In de gerestaureerde vergaderzaal van de Haarlemsche Handelsvereeniging aan de Wilhelminastraat zijn wand versieringen aangebracht, welke in tegenwoordigheid van den Burgemeester aan het bestuur aangeboden worden. 7. f De heer H. de Vries, boekhandelaar. 8. Bij K.B. is jhr J. P. W. van Doorn opnieuw benoemd tot burgemeester van Heemstede. 9. "f Dr G. Nolst Trenité, bekend onder het pseudoniem 'Charivarius'. 10. f De heer W. C. Braat, oud-directeur van de Rijks kweekschool voor onderwijzers (essen). 11. Benoemd zijn tot notarissen te Haarlem de heeren J. C. Stuart (vacature N. J. Hoeflake), mr M. G. Krans (vacature G. Wolzak) en P. de Ruig (vacature T. Bruyn Pzn). 13. Mejuffrouw da C. A. Soutendijk uit Zwolle doet haar intrede als predikante bij de Vereenigde Doopsgezinde gemeente. 16. De gemeenteraad verleent een crediet van ƒ6.700,-, om het vermolmde beeld 'Asaph' aan het orgelfront der Groote Kerk te vervangen door een nieuw. Eervol ontslag wordt verleend aan den heer A. van Driel als directeur van de Gemeente Reiniging (zie 31 December) en benoemd wordt tot directeur van Sociale Zaken de heer D. H. Suerink. Voor het aanleggen van een nieuw park en kinderspeelplaats nabij Huis te Zaanen ver leent de raad een crediet van 18.700,-. 17- Bij K.B. wordt eervol ontslag verleend aan den heer J. M. Hoogland als directeur van de Strafgevangenis; hij blijft nog tot Juni 1947 in functie. De heer J. C. Bus, inspecteur van 's Rijks belastingen, krijgt de titel van hoofdinspecteur. 18. Ten gevolge van voedselvergiftiging overlijden te Leiden mevrouw C. J. Miskotte-Cladder en haar dochter, resp. echtgenoote en dochter van prof. dr K. H. Miskotte, vroeger predikant te dezer stede. In de Groote Kerk wordt een bijeenkomst gehouden onder den titel 'De hel en hemel van Dachau', uitgaande van 'Eereschuld en dankbaarheid'.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1946 | | pagina 121