DECEMBER 6. De heer A. IJzerman, oud-hoofd van een openbare lagere school te Bloemendaal, viert zijn 8osten verjaardag. 9. Volgens nieuw ventverbod is het verboden te venten in de drukke winkelstraten. 10. Als dank voor hetgeen Haarlem voor Venray heeft ge daan, wordt een gedenkraam in het trappenhuis van het Stadhuis geplaatst, dat de burgemeester van Venray, de heer P. Jansen, aanbiedt. De senaat der Landbouwhoogeschool te Wageningen besluit den heer E. H. Krelage te benoemen tot doctor honoris causa in de landbouwkunde. 12. De gemeenteraad besluit een adviescommissie voor kunstzaken in te stellen, een bedrag van 11.500,- beschikbaar te stellen voor verbetering van de in stallatie der tooneelverlichting in den Stadsschouwburg en benoemt tot directeur van de gemeente-reiniging den heer M. Renne en tot directeur van de gemeentelijke Avondschool voor Nijverheidsonderwijs den heer J. G. Rijkeboer. De Provinciale Staten van Noordholland keuren de provinciale begrooting goed en besluiten het subsidie voor de Haarlemsche Orkest Vereeniging tot 10.000,— te verhogen. Ds J. A. van Arkel doet zijn intrede als predikant van de Gereformeerde Kerk. f De heer W. Noorman, oud-raadslid van Bloemendaal. 13. De heer C. J. M. Hoog, sedert 1919 voorzitter van de afdeeling Haarlem van de Algemeene Vereeniging voor Bloembollencultuur, legt zijn functie neer en wordt benoemd tot eere-voorzitter; de heer Th. M. Hoog volgt hem op. 14. De heeren W. A. J. Goeting en H. Elsinga nemen afscheid als leeraren van de Rijkskweekschool voor onderwijzers (essen). 15. f De heer J. de Jong, Heemstede, oud-hoofd van de Bronsteeschool. f De heer J. M. B. van Vlijmen, Overveen, directeur van de Boldootfabrieken.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1946 | | pagina 125