- 3 - Het ledental steeg van 1075 tot 1117 en al hebben wij een aantal oude getrouwen door den dood of door vertrek naar elders moeten afstaan, toch ging het getal in stijgende lijn en overschreed de elfhonderd. In het Jaarboek gedenken wij uitvoerig het bekende raadslid M. de Braal, Notaris T. Bruin, den oud-Officier van Justitie Mr L. H. Roeters van Lennep, den kunstzinnigen J. H. de Bois, den oud-Inspecteur-generaal van den Rijkswaterstaat Ir W. G. C. Gelinck, het oud-raadslid Mejuffrouw M. C. Berdenis van Berlekom, den oud-advocaat-procureur, direc teur van Teylers Stichting Mr W. Cnoop Koopmans, den taal zuiveraar Charivarius (Dr G. Nolst Trenité), de oud-leerares Mejuffrouw C. J. IJssel de Schepper, het oud-Hoofd van de Bronsteeschool te Heemstede J. de Jong. Laat ik verder nog noemen de namen van den heer J. van den Berg, hoofd kassier van Sociale Zaken, den heer A.J. Meijerink, bekend door zijn propaganda voor den Nederlandschen Bond tot het Redden van Drenkelingen, den heer C. Broertjes, een der veteranen van de paardentram 'de Haarlemsche Tramweg Maatschappij', den Haarlemschen Boekverkooper H. de Vries en het schoolhoofd Roosjen te Bloemendaal. Mogen zij allen met zoovele andere verdienstelijke inwo ners van Haarlem en omliggende Gemeenten na hun ver scheiden uit deze rustelooze wereld vrede en rust hebben gevonden. Het goede hart, dat wij de buitenplaatsen toedragen is U bekend en zoo gaf de vestiging van de handschoenenfabriek Laimböck in Berkenrode aan den Heerenweg te Heemstede ons een brief aan het College van B. en W. in de pen, waarin wij maanden tot groote omzichtigheid bij het geven van een bestemming aan een buitenplaats, waarvoor zij niet bedoeld is. Bij het stichten van deze fabriek rees daarover bij ons gerechte twijfel. In dit geval schijnt het gevaar niet groot en zijn voldoende waarborgen voor behoud van huis en na tuurschoon verstrekt. Toch blijft het een uiterst gevaarlijk precedent en het bestuur verzoekt den leden met aandrang in dit opzicht diligent te blijven. Het verhuren van het Huis te Manpad als filmstudio alarmeerde ons ten tweeden male. Hier wordt inderdaad met vuur gespeeld, al zal het brandbare gedeelte van het bedrijf in den ijskelder onderdak vinden. De Nederlandsche filmbedrijven zijn nogal los van honk en hun is 1

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1946 | | pagina 13