Notaris TEUNIS BRUIJN Pz. 21 November 1880 - 2 Maart 1947 Bekende, beminnelijke en geziene figuur; Haarlemmer in hart en nieren. Aldaar geboren 21 November 1880. Vader was candidaat- notaris op het kantoor van Notaris Johs. ter Hoffsteede te Overveen en werd in 1893 zelf te Haarlem benoemd, waar hij tot zijn overlijden in 1903 de praktijk uitoefende. De zoon drukte de voetstappen van vader; studeerde, na de H.B.S. bezocht te hebben, bij den Hypotheekbewaarder, den Heer Langeveld, voor de notarieele exafnens en slaagde in 1902 voor het laatste deel. Notaris ter Hoffsteede assumeerde zich toen ook den candidaat uit de volgende generatie Bruyn. De zeer sterken onder ons zullen zich de markante figuur van den Overveenschen notaris herinneren: welgesteld celi batair van volgens huidige begrippen - oer-conservatieve opvattingen, grondige kenner van zijn omgeving, moeilijk te benaderen, was hij een geëerbiedigde autoriteit op het dorp. De jonge candidaat doorliep op dit kantoor een voor treffelijke leerschool. Smakelijk kon hij ervan vertellen: de bollenveilingen, waarop een nieuweling zich niet verstouten moest te bieden als hij niet te voren met gepasten schroom op het kantoor aan den Zijlweg daartoe vergunning had gevraagd en deze, na over de lorgnet heen gepeild te zijn, gekregen had. Het wa kend oog, dat de notaris als directeur van den Zijlweg over den tol en den omnibus Overveen-Haarlem hield. De uitslag van de Statenverkiezing waarbij het sedert jaren zittende lid ter Hoffsteede moest plaats maken voor iemand van een opkomende richting. In 1909 stierf de bejaarde notaris. Na nog eenige jaren bij zijn opvolger werkzaam geweest te zijn, trad de thans ont slapene in functie bij Notaris J. Willems aan de Gierstraat, met wiens eenige dochter hij in 1914 in het huwelijk trad. De tijd van solliciteeren brak allengs aan en, na eenige malen vergeefs naar kantoren elders gevraagd te hebben, werd de overledene in 1920 in de plaats van Notaris A. van der Poest Clement te Haarlem benoemd.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1946 | | pagina 22