Mr LOUIS HERMAN ROETERS VAN LENNEP Geboren te Twello op 26 Mei 1871 Overleden te Haarlem op 13 April 1946 'De stillen in den lande', zijn de oude Doopsgezinden ge- heeten; en het, van oorsprong Amsterdamsch, geslacht, waar toe Mr L. H. Roeters van Lennep behoorde, was en is Doopsgezind - zoo blijve dit levensbericht een sober woord. Bij zijn verscheiden getuigde een oude schoolmakker van vriendschap, die tot den dood kon duren; en deze wenschte de kleinkinderen (bloed van zijn bloed) toe dat ook zij de be zieling van zulk een kameraadschap zouden kennen. Betere gedachtenis is er niet. Hij was een zuiver en eenvoudig mensch; beschaving was voor hem: beheersching, óók van het wankel wordend lichaam; cultuur was voor hem: verdieping, en der klassieken geest, ge wekt in hem op het Deventer gymnasium, bleef zoo vaardig, dat hij, nog in de laatste jaren van zijn otium, Grieksch en Latijn weer mee leerde en beleefde - van een Fransche moeder had hij trouwens de groote liefde geërfd ook voor haar taal en litteratuur, die, naast muziek en historie, hem volheid bracht. Hij was een eerbiedwekkende figuur, niet louter omdat hij drager was van hoog en verantwoordelijk gezag, maar om zijn houding, tegenover het leven en tegenover wie met hem leefden. Daarbij was hij een man van den ouden stempel, en hem aldus te noemen is een eerbetoon: trouw aan wat hij een maal had gekozen, ging hij rustig en voornaam een vasten weg. Na volbrachte studie aan de Groningsche Universiteit, koos hij weldra de loopbaan der staande magistratuur. Mr Roeters van Lennep was Ambtenaar van het Openbaar Ministerie in Schiedam en in Utrecht, vervolgens Substituut- Officier te Roermond en te Arnhem; hij werd benoemd tot Officier van Justitie bij de Rechtbank van Leeuwarden op 26 Januari 1923, en daarna zag Haarlem hem in gelijke functie komen op 1 Maart 1929 en gaan op 1 Januari 1940, toen de gewijzigde pensioenregeling méér rechterlijke ambtenaren te vroeg aan hun werkkring onttrok. Aldus is hem bespaard (en dat heeft hem wel verzoend met het niet bijster begeerd 'eervol

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1946 | | pagina 26