- 29 - spant hij zich er met zijn geheelen persoon voor. Zit er wat in, dan moet 't er ook uitgehaald worden. Is het wonder, dat zoo'n man een groote plaats inneemt onder de andere diakenen? En dat zij vragen: 'Wat zegt Cramer ervan?' Doch dit is niet alles! Moge het bij den diaconalen arbeid gaan om geld en goed, over gebouwen en keukenbedrijf, de Diaconie heeft nog een anderen kant, Diaconale arbeid is arbeid rechtstreeks verordineerd door Christus en hoe men- schelijk onvolmaakt ook verricht, het is toch: omdat de Meester het beval. En ook daarin is Cramer een volslagen realist. Geen wazig philosophische beschouwingen, maar de blijde duidelijke zekerheidook als diaken geroepen door den Heer, geen goed diaconaal werk als Christus' woord niet richtsnoer is. Geen goed Diaconiehuis, als Jezus er niet zelf aanwezig zou kunnen zijn. Is het wonder dat wij dankbaar zijn gestemd bij terugzien op deze 25 jaren?' Nog 5 jaren heeft hij zijn werk en dat der Diaconie mogen voortzetten en voorwaar, dit zijn niet de gemakkelijkste jaren geweest. Men heeft onder zijn voorzitterschap bergen van werk verzet om in den bezettingstijd den nood te lenigen. Toen hij zijn arbeid op medisch advies moest neerleggen heb ik hem menigmaal op zijn ziekbed bezocht. Veel personen heb ik zien heengaan, maar het einde van dezen man heb ik ten zeerste bewonderd, rustig en zonder aarzeling wikkelde hij alles af, wat hem aan het leven bond en berustte in alles wat God voor hem had beschikt, totdat hij nog onverwacht ons allen voorging. Hii was een exempel voor velen. C. Nel

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1946 | | pagina 49