gevochten, totdat de benoeming van een Inspectrice een feit was geworden. Zoo heeft zij in de tien jaar van haar Raads lidmaatschap veel goeds tot stand gebracht, en haar heengaan als Raadslid werd algemeen betreurd. Dat men haar niet ver geten was, daarvan getuigde bij haar teraardebestelling, op 27 Augustus 1946, de tegenwoordigheid van Burgemeester Reinalda, van den Gemeentesecretaris Mr Wesstra, van enkele oud-Raadsleden en verschillende vertegenwoordigers van het onderwijs in Haarlem. Mejuffrouw van Berlekom was een ernstige persoonlijkheid met een strenge plichtsbetrachting, die echter getemperd werd door een warm hart en een intens medeleven met anderen. Zij was veeleischend voor zichzelf, daardoor was het leven dikwijls moeilijk voor haar. Zij moest het zelf in de hand nemen en vormen. Dat deed zij dan ook. Zij bouwde het op. Streng plichtsgevoel, scherp intellect, bekwaamheid in prac- tisch werk, groote offervaardigheid en een warm hart waren de bouwsteenen. Het was haar opvatting dat zij haar gaven ge bruiken moest ten bate van het algemeen belang, hetgeen ze ook inderdaad gedaan heeft. Voor velen is zij een steun en een troost geweest. Met het klimmen der jaren werd haar oordeel zachter, en zelden klopten hulpbehoevenden tevergeefs bij haar aan. In mijn herinnering zal zij blijven voortleven als een goed mensch, in den meest ruimen zin des woords, aan wier trouwe vriendschap en warme genegenheid ik ontzettend veel te danken heb. J. Berdenis van Berlekom Oud-Directrice der M.S.v.M. te Haarlem - 32 -

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1946 | | pagina 52