Mr WOPKO CNOOP KOOPMANS 18 Februari 1865 - 4 October 1946 Den 4den October 1946 ontviel tot hun diep leedwezen aan zijn echtgenoote, zijn verwanten en vrienden op 81-jarigen leeftijd Mr Wopko Cnoop Koopmans. Stammend uit een Friesch geslacht van doopsgezinden werd hij den i8en Februari 1865 te Amsterdam geboren. Hij door liep daar de lagere school en het gymnasium, en vertrok in 1886 ter studie in de rechtswetenschap naar Leiden, waar hij op 21 Maart 1891 promoveerde op een dissertatie over art. 967 B.W. (de legitieme portie). Na zich gedurende een jaar op het advocatenkantoor van Mr J. C. de Vries voor de prak tijk te hebben bekwaamd, vestigde hij zich te Haarlem, waar ook zijn familie het buitengoed 'Oosterhout', toenmaals nog in Heemstede gelegen, metterwoon had betrokken. Hij associeerde zich met Mr F. Willek.es Macdonald en bleef met hem de advocatenpraktijk uitoefenen tot 1912, in welk jaar hij zijn oom Mr N. G. Cnoop Koopmans opvolgde als directeur van de Haarlemsche Brandverzekeringmaat schappij. Deze directie, gedurende 8 jaren tezamen met Mr W. F. C. C. Pijnacker Hordijk, te voren secretaris onzer gemeente, heeft hij van 1912 tot 1922 gevoerd. Nevens zijn dagelijkschen arbeid, heeft hij in zijn Haar lemsche jaren nog verscheidene functies in het algemeen belang vervuld, waaronder mogen genoemd worden die van rechtsgeleerd adviseur der gemeente, waarnemend kanton rechter, directeur van Teylers Stichting, bestuurslid der Nuts- kweekschool voor onderwijzeressen, Commissielid van de Spijsuitdeeling aan behoeftigen. Daarenboven was hij ge durende vele jaren lid van den kerkeraad der Doopsgezinde gemeente alhier. Cnoop Koopmans was een echte Hollander, en wel een van de beste soort: eenvoudig en bescheiden, waardig en even wichtig, oprecht en getrouw. Een braaf en verstandig man, die zijn rechten weg door het leven kende, zonder afwijking of afdwaling. Bescheiden, ja wellicht wel eens wat al te bescheiden, was hij wars van elk uiterlijk vertoon en atkeerig van naar voren geschoven te worden, laat staan zichzelven daar te plaatsen;

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1946 | | pagina 55