CATHARINA JOHANNA IJSSEL DE SCHEPPER 19 Januari 1875 3 November 1946 Op 19 Januari 1875 werd te Gouda geboren Catharina Johanna IJssel de Schepper. Zij was de oudste dochter in het groote gezin van twaalf kinderen. Haar vader was direc teur van de Goudsche kaarsenfabriek. Hoewel zij in een kleine stad woonde, kwam zij toch al vroeg in aanraking met allerlei belangrijke persoonlijkheden, die bij haar ouders aan huis kwamen of voor zaken of als gasten des huizes. Als oudste dochter hielp zij haar ouders bij het ontvangen der gasten, want de zoons en dochters mochten ook altijd hun vrienden en vriendinnen meebrengen in het gastvrije huis aan de haven in Gouda. Haar liefde voor de Engelsche taal was al vroeg gewekt en onder leiding van Dr - later Professor - Fijn van Draat te Utrecht behaalde zij haar acte Middelbaar Engelsch A en na nog eenige jaren van studie, nu ook onder leiding van den heer van Neck, verwierf zij de Middelbare acte B. Na het behalen van deze acten werd zij al spoedig in 1908 benoemd tot leerares in de Engelsche taal en letterkunde aan de Middelbare School voor Meisjes te Haarlem onder het directriceschap van Mejuffrouw Farret, later onder dat van Mejuffrouw Berdenis van Berlekom en Mejuffrouw Burger. Vele docenten gevoelden al spoedig de groote kracht van de nieuwe leerares, die voor velen een vraagbaak werd, iemand die zij konden vertrouwen en wier invloed de school ten goede kwam. Een vrouw van trouwe plichtsbetrachting, die voor haar werk alles overhad en daarvoor leefde. Zij beheerschte de taal volkomen; welk een groot aantal leerlingen heeft niet aan haar hun liefde en kennis van het Engelsch te danken. Zij bezat de groote gave deze aan haar leerlingen mee te deelen. Velen zullen zich dankbaar haar lessen gedenken, zich de vele prettige uren herinneren waarin zij op zoo rustige wijze vertelde van het vele interessante en boeiende uit de Engelsche literatuur in de klas, waar altijd de volmaaktste orde heerschte. s Zomers ging ze dikwijls naar Engeland om nieuwe krachten op te doen voor de moeilijke taak, die haar weer in September

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1946 | | pagina 64