- 44 zijn afscheid in 1942 bedroeg dit aantal 735 en 270 M.U.L.O. leerlingen. Zeker is voor een belangrijk aandeel door zijn optreden het vertrouwen in dit onderwijs zoo belangrijk in Heemstede gegroeid. Naast zijn hoofdfunctie heeft hij nog tijd kunnen vinden ook in belangrijke mate deel te nemen aan het gemeentelijk leven van Heemstede. Jarenlang ver vulde hij de functie van voorzitter van de commissie tot wering van schoolverzuim, waarin aan de ouders op zijn bekende bezadigde doch vriendelijke wijze menig wijs advies is gegeven of op ernstige manier op een tekortkoming is gewezen. Ook het voorzitterschap der commissie van toezicht op het lager onderwijs was aan zijn zorgen toevertrouwd. Jarenlang heeft hij de belangrijke functie vervuld van secretaris der afdeeling Heemstede van het Witte Kruis. In zijn functie van bestuurs lid der stichting tot exploitatie van een bad- en zwem inrichting heeft hij belangrijk werk voor de gemeenschap ver richt en heeft hij vooral het schoolzwemmen gestimuleerd. In de vereeniging voor vreemdelingenverkeer vervulde hij vele jaren de functie van penningmeester. Tal van jaren vervulde hij de functie van secretaris van 'Koninginnedag', waarbij inschakeling van de geheele schooljeugd altijd zijn warme be langstelling had. Tot zijn laatsten levensdag heeft de jeugd zijn belangstelling gehouden en zeer velen zullen aan 'Pa de Jong' een mooie herinnering bewaren. Zijn verscheiden heeft in het Heemsteedsche leven een ledige plaats gelaten, doch wel het meest in zijn gezin, dat een trouw echtgenoot en een goed vader heeft verloren, aan wien allen een mooie en waardevolle herinnering zullen bewaren. N. Vos Gemeente-secretaris van Heemstede

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1946 | | pagina 70