- 67 - TEYLERS MUSEUM Gevestigd Spaarne 16. Geopend kosteloos alle werkdagen (uitgezonderd Maandag) van Mei tot September van n tot 16 uur, October-April van ii tot 15 uur, den eersten Zondag van elke maand en Hemelvaartsdag van 13 tot 16 (15) uur. Kunstverzamelingen: Bezienswaardig is de verzameling van Hollandsche schilderijen, aanvangende met meesters uit het begin der 19de eeuw, doch vooral de uitgebreide collecties van teekeningen en prenten: teekeningen van oude meesters der Hollandsche, Italiaansche en Fransche scholen (o.a. Rembrandt, Michel Angelo en Claude Lorrain), gravures en etsen (o.a. Lucas van Leyden, Goltzius, Rembrandt en Adr. van Ostade) bovendien eenige geïllumineerde manus cripten naast de afwisselende tentoonstellingen. Voor meer be langstellenden en studenten zijn op schriftelijke aanvraag aan den Conservator Dinsdag- en Vrijdagmiddag van 13 tot 16 uur portefeuilles te bezichtigen. Verzameling Physische Instrumenten: Zeer belangrijk o.a. de historische verzameling door Dr Martinus van Marum meer dan een eeuw geleden bijeengebracht en de groote electriseermachine naar van Marum. Paleontologische verzameling: Behalve een zeer belangrijke collectie fossielen is bijzonder aantrekkelijk een verzameling Delfstoffen, bijeengebracht door wijlen Dr T. C. Winkler. Een Penningkabinet met vele zeldzaamheden is te bezichtigen den eersten Dinsdag van elke maand. De Bibliotheek is op werkdagen, behalve Maandag geopend van 13 tot 16 uur (tijdelijk van 14-16 uur). STADSBIBLIOTHEEK EN LEESZAAL Gevestigd in het Prinsenhof. Toegankelijk kosteloos van 10-12.30 en 13.30-17 uur; bovendien Dinsdag- en Donder dagavond van 19-21.30 uur. Dateerend van c. 1596 draagt de stedelijke boekerij in haar oudste boekenbezit het kenteeken van haar oorsprong (Haar- lemsche kloosterbibliotheken). De groote uitbreiding valt in de 19de eeuw en vooral sinds 1922 door de toevoeging eener Openbare Leeszaal, die voor Haarlem-Noord in 1930 boven-

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1946 | | pagina 99