doordat de beide aftredende bestuursleden Mej. Dr G. H. Kurtz en Ir G. Friedhoff bij acclamatie werden herkozen en de leden Mr J. Bierens de Haan en J. J. Luyten aan het bestuur werden toegevoegd. Al het boven opgesomde werd U voor een klein bedrag geboden en het was dan ook geen wonder, dat naar ruimer geldmiddelen in deze dure tijd moest worden omgezien. Het bestuur meende dan ook zonder schroom een contributieverhoging te moeten voorstellen, die op de daar voor belegde Algemene Vergadering van 14 November met alge mene stemmen tot stand kwam. De daaruit voortvloeiende wijzigingen in statuten en huishoudelijk reglement werden door een jurist voorbereid en voor de koninklijke bewilliging ingezonden. Zodra deze laatste is verleend, zullen deze regle menten worden herdrukt en de leden toegezonden. Ter voorbereiding van een en ander vergaderde het bestuur vrijwel maandelijks en wel steeds op de laatste Vrijdagavond van de maand in De Hoofdwacht. Tijdens deze samenkomsten aanvaardden wij de vaak fraaie en kostbare geschenken ons door belangstellenden geschonken als daar zijn om slechts enkele te noemen: een aquarel van H. Keun 1770), voor stellende het Spaarne met de beide Catharijnetorens, een gravure van de Oude Doelen, een uitgebreide serie jaarzangen van Trou Moet Blycken, het gedenkboek van de Luchtbescher mingsdienst te Haarlem, het gedenkboekje van de 1 oo-jarige firma Van Opzeeland aan de Zijlstraat, de dissertatie van Dr P. Hoekstra over Bloemendaal. Daarnaast ontvingen wij een manuscript over Haarlems eerste tramleven en de vele uit gaven van andere oudheidkundige verenigingen en genoot schappen. De gevers werd schriftelijk onze dank gebracht. Met de onlangs opgerichte Vereniging Oud-Heemstede- Bennebroek werd contact opgenomen en zal, naar het zich laat aanzien, een nauwe samenwerking worden verkregen. Aan het Gemeentebestuur van Holland (Staat Michigan) in de Verenigde Staten van Noord-Amerika werd ter gelegen heid van het 100-jarig bestaan een afdruk van het charter 1245 gezonden. Aan de Kennemer Fotokring, die 40 jaar bestond en des wegen een fototentoonstelling inrichtte, werd een exemplaar in brons van onze legpenning afgestaan als beloning voor de beste foto op het gebied van stads- en landschapsschoon. De Jeugdherberg Jan Gijzen werd, na door de bezetters ge- - 2 -

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1947 | | pagina 12