- 8g - FEBRUARI i. Wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd neemt de heer W. A. J. Goeting afscheid als leraar licha melijke opvoeding en wordt opgevolgd door de heer M. J. Eerelman uit Groningen. Mejuffrouw Mr M. Keyzer, benoemd tot substituut griffier bij de Haarlemse rechtbank, doet als eerste vrouw haar intrede bij de Nederlandse rechterlijke macht, f Dr C. Tenhaeff, Aerdenhout, inspecteur van de Volks gezondheid. Benoemd tot inspecteur der invoerrechten en accijnzen te Haarlem de heer K. Hanhart, hoofdinspecteur-titulair. 3. Mr H. B. Wildt Meyboom wordt geïnstalleerd als voor zitter van de Raad van Arbeid. 5. Benoemd tot ambtenaar van het Openbaar Ministerie bij het Kantongerecht te Haarlem Mr R. W. H. Pitlo. De gemeenteraad besluit tot het oprichten van twee lycea, een in Haarlem-Zuid en één in plaats van de Tweede H.B.S. b aan het Santpoorterplein, welke lycea op 1 September geopend worden. Eervol ontslag wordt verleend aan de heer J. G. Teer, als leraar aan de Avondschool voor Handelsonderwijs. 7. De school voor imbecielen aan de Friese Varkenmarkt krijgt de naam van 'Dr A. van Voorthuyzen', de oud inspecteur van het buitengewoon onderwijs, die deze dag 75 jaar oud wordt. 9. De heer J. G. de Vlieger, accountant der directe be lastingen. 10. Prof Mr A. Anema, lid van de Eerste Kamer, viert zijn 75ste verjaardag. 11. f De heer D. Brauckmann, hoofdcommies bij de Pro vinciale Griffie. f De heer G. Warnderink Vinke, Bloemendaal, directeur der N.V. Stoomvaartmaatschappij 'Oostzee', wordt be noemd tot Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw. Op het Raadhuis van Zandvoort wordt het Strandschap Zandvoort geïnstalleerd. Wegens gebrek aan brandstoffen worden de Stads schouwburg en het Gemeentelijk Concertgebouw enkele weken gesloten.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1947 | | pagina 131