- gi - MAART dienst bij de Haarlemse politie en de heer A. L. de Boer met de administratie. 3. Burgemeester M. A. Reinalda opent de boekenweek tijdens een bijeenkomst in hotel 'De Leeuwerik'. 4. Een hevige sneeuwjacht legt het lokaal autobus- en tram verkeer lam; voor de zevende keer komt de Gemeente reiniging sinds 28 Januari in actie. 5. De gemeenteraad besluit het subsidie voor de Haarlemse Orkest Vereniging te verhogen tot 65.000 en aan de toneelgroep 'Comedia' een subsidie van 20.000 te ver lenen; de vergadering stelt 22.000 beschikbaar voor de bouw van kanoloodsen, besluit de tarieven voor elec- triciteit te verlagen en een geldlening aan te gaan van 500.000 tegen een rente van 31/4%. 7. Op de plaats aan de Dreef, waar in 1945 zestien Neder landers zijn gefusilleerd, wordt een herdenkingssamen komst gehouden. 8. Ter gelegenheid van het feit, dat de Christelijke School aan de Dreef in 1944 25 jaar bestond, worden jubileum bijeenkomsten gehouden. 9. Benoemd tot pastoor en deken van Haarlem der R.K. Kerk de heer J. J. A. Kuilman. Ds H. W. Duyvendak, predikant van 'Meer en Bos', die tijdelijk naar Indonesië vertrekt, neemt afscheid; Ds J. van Dorp, em. predikant te Gramsbergen, zal hem ver vangen. Dr H.Jansen, em. predikant der Indische Kerk, doet zijn intrede als voorganger der afdeling Heemstede-Benne- broek van de Nederlandse Protestantenbond. 10. Ere-promotie van Dr E. H. Krelage aan de Landbouw Hogeschool te Wageningen. De heer C. L. Kwak, oud-raadslid van Heemstede. 12. Te Utrecht wordt de 'Medal of freedom' uitgereikt aan de heren P. Scholten te Heemstede, H. Smidt van Gelder te Bloemendaal en K. Molenaar te Haarlem, die tijdens de bezetting hulp hebben verleend aan piloten. 13. f De heer R. G. Nieuwenhuys, oud-inspecteur van finan ciën in N.O.I.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1947 | | pagina 133