- 93 - MAART-APRIL 24. Het lager onderwijs op de scholen, welke wegens de koude enkele weken gesloten zijn geweest, wordt hervat. 28. f Jhr J. van Reigersberg Versluys, voorzitter van de Vereniging voor Weldadigheid naar Vermogen. 30. t He heer U. J. Klaren, oprichter van de eerste speeltuin in Amsterdam. APRIL 1. Tot directeur van Teyler's Stichting is benoemd Mr Th. A. Wesstra en tot secretaris Mr J. A. Vaillant. De Schoolvereniging 'De Tweede Vijfjarige H.B.S.' viert haar zilveren jubileum. 2. De gemeenteraad besluit tot instelling van een school tandartsendienst, waarvoor een crediet van 24.000 be schikbaar wordt gesteld, verleent een crediet van120.000 voor de bouw van een nieuwe Gravestenenbrug en be sluit het Gem. Concertgebouw te verpachten en de Stads schouwburg door de gemeente te laten exploiteren; aan gekocht worden de terreinen van de voormalige Schouw burg aan de Jansweg en de Ijsbaan aan de Kleverlaan van de IJsclub voor Haarlem en omstreken voor/47.500; voorts besluit de raad een toonkamer van het Gem. Electriciteits Bedrijf in te richten. 3. Hockeyspelers(sters) uit Derby (Engeland) brengen een bezoek aan Haarlem en Bloemendaal. In het Concertgebouw en het Frans Halsmuseum wordt een cultureel jeugdtournooi gehouden. 5. De heer Maurits Plate, architect. De heer Cruys Voorbergh toont in het Frans Hals museum zijn verzameling historische costuums. De 77-jarige G. Koster, wonende Amsterdamstraat 26, wordt door een indringer, die onbekend blijft, vermoord; zijn vrouw loopt ernstige wonden op. De boerderij van Buys aan de Kampersingel wordt afge broken. 12. Onder de titel 'Haarlem in oorlogstijd' wordt in het Frans Halsmuseum door het Gemeentearchief een ten toonstelling gehouden.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1947 | | pagina 135