- 95 - APRIL-MEI 30. t De heer B. C. Hartman, Vogelenzang, oud-directeur eigenaar van het Luxor-theater aan de Grote Houtstraat. MEI 1. Ingevolge Koninklijke machtiging is de heer B. F. Enschedé erkend en toegelaten als consulair agent van Frankrijk. 3. Op drie punten in de stad worden de doden uit de bezet tingstijd herdacht. 4. Ds E. Pot doet zijn intrede als predikant bij de Ned. Her vormde gemeente van Haarlem. 6. Viering van de nationale feestdag. 10. De Vereniging van ex-politieke gevangenen uit de bezet tingstijd herdenkt de doden uit gevangenissen en concen tratiekampen op de erebegraafplaats aan de Zeeweg. 11. Ds J. C. van Dijk neemt, wegens verkregen emeritaat, afscheid als predikant der Nederlands Hervormde Ge meente van Bloemendaal. 12. Benoemd zijn tot geheim-kamerheer van Z.H. de Paus Mgr F. Filbry, plebaan te Haarlem, en Mgr Dr G. Henning te Heemstede. -j- De heer M. J. T. Bos, Overveen, oud-rijksontvanger der directe belastingen, invoerrechten en accijnzen. 17. Dr W. B. Smit, directeur van de Gem. Geneeskundige en Gezondheidsdienst, is 25 jaar in gemeentedienst. 20. Op het sportterrein van het Provinciaal Ziekenhuis wordt een kermis gehouden ter gelegenheid van het Congres voor de Geestelijke Volksgezondheid. 21. In het Concertgebouw wordt een vergadering gehouden van de Christelijke Boeren- en Tuindersbond. 22. f De heer H. A. van der Mey, voorzitter van de Haar lemse Athletiekvereniging en ere-lid van de Koninklijke Nederlandse Athletiek Unie. 24. t De heer J. H. van Engelen, oud-voorzitter van de Kinderbond 'Prinses Juliana' in het Amsterdamse kwartier. 26. Ds C. B. Heyn neemt afscheid als predikant der Remon-

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1947 | | pagina 137