- 96 - MEI-JUNI strants Gereformeerde Gemeente en vestigt zich in Zwit serland. 27. Ter gelegenheid van de herdenking van de sterfdag van Hooft wordt in de Stadsbibliotheek een tentoonstelling gehouden. 28. Mr A. W. Luikinga wordt door de Haarlemse rechtbank geïnstalleerd als advocaat en procureur. 29. De Spoorweg Onthouders Vereniging houdt haar con gres te dezer stede. De gemeenteraad van Heemstede besluit een openbare bibliotheek en leeszaal te stichten, met medewerking van de Haarlemse inrichting. 31. Mr Th. A. Wesstra, gemeentesecretaris, viert zijn boste verjaardag. 730 dames en heren trekken er op uit voor de volkstelling. JUNI 1. Jhr Dr J. C. Mollerus is 25 jaar secretaris van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Haarlem en omlig gende gemeenten. Ds H. J. Plaggemars, beroepen tot predikant te Gro ningen, neemt afscheid als predikant der Ned. Herv. Ge meente van Spaarndam. (Zie 6 Juli.) Om gezondheidsredenen neemt Dr A. de Vletter af scheid als rector van het Kennemer Lyceum; de heer E. van Meir volgt hem op. B. en W. hebben benoemd tot waarnemend commandant van de Brandweer de heer H. C. Vernout en tot hoofd brandmeesters de heren B. J. van Liemt, J. P. Pollé, P. N. Bockhoven, P. B. Kerkhof en Dr C. Spoelder. De Haarlemse agent van politie, A. Stolten, verdrinkt bij het baden in Z andvoort. 2. t De heer H. Kroon, chef van de assurantie-afdeling by de Twentse Bank en bestuurslid van de voetbalclub Kennemerland' 4. De gemeenteraad wijdt de eerste zitting aan de gemeente begroting 1947. Een van de twee klokken van de Nieuwe Kerk, welke de

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1947 | | pagina 138