AUGUSTUS kamer van het Haarlemse Tribunaal, wordt eervol ont slag verleend wegens opheffing van deze kamer. 5. Haarlemse zangers brengen op de Grote Markt onder leiding van Jos de Klerk de cantate 'Zo zong de gouden eeuw' ten gehore. 6. Met een meerderheid van één stem besluit de gemeente raad, dat oprichting en instandhouding van een R.K. Ambachtsschool niet nodig wordt geacht. 7. 21 Haarlemse padvinders vertrekken naar Moisson, waar de Jamboree wordt gehouden. 9. Een bloemencorso trekt duizenden bezoekers. 12. Drie leerlingen van middelbare scholen en drie studenten uit de jubilerende stad Michigan, die een prijsvraag, om een studie te schrijven over 'De invloed van de Neder landse nederzetting' hebben deelgenomen en als prijs een bezoek aan Nederland brengen, bezichtigen Haarlem. 14. De gemeenteraad van Heemstede besluit tot aankoop van gronden bij en de opstallen van 'Het Oude Slot' voor 150.000. 15. Mgr F. Filbry, plebaan der Kathedraal, en'pastoor Lührs van de parochie St. Elisabeth en Barbara, zijn veertig jaar priester. De kunstschilderes, mevrouw H. G. Dingemans-Numans 70 jaar. 16. Veertig kinderen uit het stadje Aardenburg bezoeken Haarlem. Een groep Haarlemse sportbeoefenaars (sters) bezoeken Derby. 22. f De heer W. Dijkstra, voorzitter van de woningbouw vereniging 'Onze Woning'. 23. Benoemd zijn tot kantonrechter-plaatsvervanger Mrs A. Bruch, S. Groen, C. W. F. Pot, L. S. Römelingh, allen Haarlem en Mr A. G. H. Roeffen, Aalsmeer. 26. De heer P. D. Barthel, accountant en penningmeester van het Christelijk Lyceum. 27. f De heer E. Bellaart, aannemer. 29. Bij Koninklijk Besluit is benoemd tot president van de Haarlemse rechtbank Mr A. M. Baron Van Tuyll van Serooskerken, procureur-fiscaal bij de bijzondere Raad - IOI -

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1947 | | pagina 143