SEPTEMBER De Stichting voor voortgezet Economisch onderwijs te Haarlem opent een cursus in de HBS a. 12. f De heer IKroon, geboren 9 December 1844 te Appinge- dam, verblijvend in het Noodziekenhuis aan de Hazen- paterslaan, die de oudste inwoner is. Een groep sportbeoefenaars(sters) uit Heemstede brengt een bezoek aan Leamington. 15. De HOV vertrekt naar Engeland, om daar enige con certen te geven. Benoemd tot minister van Binnenlandse zaken Mr Dr P. J. Witteman, Overveen, lid van Ged. Staten van Noord holland. 16. De directie der Noord Zuidhollandse Vervoer Maat schappij maakt haar plannen bekend over het voornemen de stadstram en de lijn naar Leiden op te heffen en ze te vervangen door autobuslijnen. 18. De gemeenteraad van Bloemendaal besluit tot verkoop van grond, ter grootte van 6700 m2 tegen een prijs van 12 per m2, aan E. Prager voor de bouw van een cultu reel centrum aan de Dompvloedslaan. 20. De heer S. H. de Roos, tekenaar van vele lettertypes, die 70 jaar is geworden, wordt benoemd tot officier in de Orde van Oranje Nassau; te zijner ere is een tentoon stelling in het Frans Halsmuseum ingericht. 23. Installatie van Mr A. M. Baron van Tuyll van Seroos- kerken als president van de Haarlemse rechtbank. 24. Het Engelse toneelgezelschap 'The company of four' treedt op in de Stadsschouwburg. 25. Leerlingen van Franse kweekscholen brengen een bezoek aan de Haarlemse kweekschool voor onderwijzers(essen). Benoemd is tot rechter in de rechtbank te Arnhem Mr G. J. Paré, substituut-griffier bij de rechtbank te Haar lem. 27. In Teyler's stichting spreken Dr J. F. Steenhuis en Dr R. O. van Regteren Altena ter gelegenheid van de herdenking van Dr T. C. Winkler, vroeger conservator. De firma J. van Opzeeland, Zijlstraat 24-30, viert haar honderd-jarig bestaan. - 103

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1947 | | pagina 145