SEPTEMBER-OCTOBER 30. In het modemagazijn van Gerzon opent de heer M. A. Reinalda, oud-burgemeester van Haarlem, een bazar ten bate van de Kinderbewaarplaats Haarlem-Noord. OCTOBER 1. Gevierd wordt het vijftig-jarig bestaan van het korps Haarlem I van het Leger des Heils. Het Haarlemse jeugdparlement houdt zijn eerste zitting in het Kennemer Lyceum. 4. De heer J. F. Snoeks, leider van de Stadsevangelisatie, 70 jaar. 5. Nieuwe autobuslijnen worden door de NZHVM in exploitatie genomen, o.a. naar station Heemstede-Aer- denhout, Amsterdamse Buurt en Christiaan Huygensplein. 6. f De heer L. H. Koolhoven, vroeger een bekende figuur in het Haarlemse sportleven. De brandweer geeft een demonstratie met mistbestrijding. 8. De oud-Haarlemmer, Ir A. Paulen, hoofdbedrijfsinge nieur der Staatsmijnen, reserve-majoor in algemene dienst, benoemd tot ridder vierde klas der Militaire Willemsorde. 12. Ds S. H. J. Voors doet zijn intrede als predikant der Ned. Hervormde gemeente; hij wordt belast met de geestelijke verzorging in het Diaconessenhuis. Intrede Ds J. W. Weenink uit Stadskanaal als voorganger der Baptisten gemeente. 14. De waarnemend burgemeester, wethouder D. J. A. Geluk, installeert de commissie van advies vordering woonruimte. 16. De gemeenteraad van Bloemendaal besluit een ambtenaar voor de sport te benoemen. 17. Gevierd wordt het 25-jarig bestaan van de Associatie voor Lijkbezorging. 18. De heer D. N. van Wijk, leraar Nederlands aan de HBS b, sneuvelt in Semarang. 22. f De heer Th. Langee, Heemstede, oud-directeur van de Rijkskweekschool voor onderwijzers (essen) te Haarlem. 24. Bij Koninklijk Besluit wordt het kruis van verdienste we gens moedig en beleidvolle houding, die hij als gezag- - 104 -

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1947 | | pagina 146