- io6 - NOVEMBER 6. De gemeenteraad besluit een geldlening aan te gaan bij de Nutsspaarbank te Haarlem van 1.000.000 tegen een rente van 3% voor de eerste tien jaar en 3 1/2% voor de volgende jaren en de rente te verlagen van leningen tot een bedrag van 10.000.000; een rentebesparing van 65.000 wordt verkregen. Aan de UW wordt een sub sidie van ƒ6.000 verleend en een bedrag van 108.000 beschikbaar gesteld voor uitkering van een vacantie-toe- slag aan gemeentepersoneel; voorts wordt door de ge meenteraad eervol ontslag verleend aan de heer J. H. Borger als directeur van de Incasso-, Stortings- en Ophaal dienst en aan de heer G. Brouwer als onderwijzer aan de Dagopenluchtschool. De raad aanvaardt uit de erfenis van mevrouw M. Veen een schilderij, toegeschreven aan J. de Wit en voorstellende een bazuinblazende engel, en uit de nalatenschap van jhr P. Quarles van Ufford een Empire-bed, als schenking voor het Frans Halsmuseum. 8. De Haarlemse zwem- en poloclub 'De Waterratten' houdt een receptie, ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan. 9. Het logegebouw der Theosofische vereniging aan het Nassauplein 8, dat in de bezetting gesloten moest worden, wordt heropend. 11. In de vacature Mr Dr P. J. Witteman benoemt de ver gadering van Provinciale Staten van Noordholland tot lid van Gedeputeerde Staten de heer W. A. van der Donk uit Amsterdam. Bij Koninklijk Besluit is benoemd tot burgemeester van Haarlem Mr P. O. F. M. Cremers, griffier der Staten van Zuidholland, te Voorburg. Aan de Amsterdamse Universiteit promoveert tot doctor in de letteren en wijsbegeerte Dr P. Hoekstra te Middel burg op een proefschrift, getiteld 'Bloemendaal, proeve ener streekgeschiedenis'. 12. In de R.K. parochie Overveen wordt een Sint Maarten optocht gehouden. 13. Bevorderd is tot commandeur in de Orde van Oranje Nassau de heer M. C. Koning te Aerdenhout, oud-direc teur van de Stoomvaartmaatschappij 'Nederland'. De Bond van Bloembollenhandelaren weer opgericht.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1947 | | pagina 148