- 3 plunderdte zijn, opnieuw ingericht en ontving voor de boekerij een aantal onzer uitgaven. Aan het Gemeentebestuur van Bloemendaal werd geadres seerd over de verontrustende toestand waarin de koepels van de buitenplaatsen Wildhoef en De Rijp zich bevonden. Laatst genoemde is inmiddels op gelukkige wijze hersteld. De trooste loze vervallenheid van de tuin en van het huis Sparrenheuvel tegenover de Mollaan te Bloemendaal deed ons nogmaals naar de pen grijpen en ook daarover ontvingen wij geruststellende berichten. Op 18 en 21 Juli bezochten enkele honderden buitenlandse studenten, onder leiding van een tweetal Leidse hoogleraren, onze stad. Met de voorlichting was onze Vereniging belast. Een aantal leden versterkten daartoe het bestuur. Op de receptie na de installatie van Burgemeester Mr P. O. F. M. Cremers was een delegatie uit ons bestuur aanwezig. Behoudens de toevoeging hierboven gememoreerd onder ging het bestuur geen wijziging. In kleine kring wensten wij de heer B. F. Enschedé geluk met zijn huwelijk en met de hem verleende koninklijke onderscheiding. Onze custos B. Cornet vervulde trouw zijn dienst. Tenslotte prijzen wij ons gelukkig de heer F. H. Benraadt bereid te hebben gevonden de orde ning van bibliotheek en ander bezit, aangevangen door de heer W. P. J. Overmeer, voort te zetten, welke arbeid naar het zich laat aanzien in 1948 zal zijn voltooid. Een slotwoord zij gewijd aan de verdienstelijke inwoners uit onze stad en omgeving, die in dit jaar van ons heengingen. Enigszins uitvoerig zullen zo mogelijk in het Jaarboek worden herdacht de president van de Rechtbank Jhr Mr E. J. Strick van Linschoten, de voorzitter van Liefdadigheid naar Vermo- gen Jhr J. van Reigersberg Versluys, de architect Maurits Plate, de stadsbeiaardier H. W. Hoffmeester, de H.B.S.- Directeur Dr W. van den Berg, de ingenieurs J. P. A. van Scherpenberg en N. Blankevoort, de sportbeoefenaar L. H. Koolhoven, het oud-hoofd van de Rijkskweekschool Th. Langée, de presidente van de plaatselijke vrouwenraad Mevr. J. Noordhof-de Vries, de leraar aan de H.B.S.-B Dr J. J. Haak, de huisarts Dr J. Roorda en de predikant G. M. Briët. Naast hen noemen wij de architecten J.J. van Noppen en C. J. Blauw, van wie de laatste geruime tijd zitting had in de schoonheidscommissie, de heer C. E. van Eykern, een voor-

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1947 | | pagina 15