- 7 - In een grote kring van misdeelden zal hij in dankbare her innering voortleven. Tientallen jaren is Versluys ook als directeur verbonden ge weest aan de Haarlemse Hulpbank en het was voor hem een voldoening en genoegen zijn tijd belangeloos hiervoor ter be schikking te kunnen stellen. Toen hij op 28 Maart 1947 op 75-jarigen leeftijd plotseling overleed, had men het gevoel dat met hem een tijdperk met een eigen levensstijl werd afgesloten. Hij paste zo goed te midden van zijn met liefde bijeengebrachte oude Zeeuwse en Friese kunstvoorwerpen, meubels en familieportretten. Ver sluys was een man van de oude stempel, gehecht aan traditie, correct in alle dingen, uiterlijk en vooral innerlijk. Maar bovenal was hij gastvrij, trouw en hartelijk in de om gang, iemand met grote zin voor humor, zodat het niet te ver wonderen viel, dat hij vele vrienden had. En deze zullen met genoegen terugdenken aan de bezoekjes die zij Versluys brachten, vooral toen hij in de laatste jaren van zijn leven op doktersadvies herhaaldelijk aan huis gebonden was. Hoe zwaar drukte in de sombere oorlogswinters hem vaak de eenzaamheid. Kon hij aan een vriend dan alle ergernissen eens luchten, zo vatte hij als goed vaderlander spoedig nieuwe moed. Daar op de hoek van het Floraplein, in dat kleine ge zellige studeerkamertje, hebben velen heel wat genoegelijke uurtjes met hem doorgebracht, daar is hartelijk gelachen en daar zijn ernstige gesprekken gevoerd. Met hem is heengegaan een goed Haarlemmer, een waar achtig filantroop en een trouwe vriend.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1947 | | pagina 21