m - i6 - Er volgden driejaren van werk bij de algemene leiding van de firma, waarbij in 1936 een voorstudie over de uitvoering van de voor de deur staande Maastunnelwerken in Rotterdam veel aandacht vroeg. Toen in het begin van 1937 de opdracht voor de bouw was gegeven aan de N.V. Maastunnel, waarbij ook Van Hattum Blankevoort betrokken was, werd Van Scherpenberg, naast de Deense ingenieur Lassen Nielsen, met de dagelijkse leiding belast. Dit was een totaal andersoortig werk dan de Afsluitdijk, maar ook hier lukte het ondanks de oorlog - het werk op tijd op te leveren, n.l. op Oudejaarsdag 1941. Het leek niet waarschijnlijk, dat na deze twee uitzonderlijke werken nog een even belangrijke taak voor hem kon zijn weg gelegd. En toch bleek dit later het geval te zijn. In de allereerste weken na de wapenstilstand, toen in Neder land nog niets weer behoorlijk functionneerde, werd de M.U. Z. belast met het herstel, van de dijken van het verdronken Walcheren. Twee maanden tevoren was de Directeur-Hoofd uitvoerder, Ir J. Lely, door een bomscherf gedood. In deze functie werd toen Ir Van Scherpenberg benoemd als de door zijn afsluitdijk-ervaringen meest aangewezen man. Onder uiterst moeilijke omstandigheden gelukte het hem en zijn staf in samenwerking met de autoriteiten van de Rijkswaterstaat, de vier grote gaten zo tijdig te dichten, dat in de eerste winter het eiland weer droog en veilig was. H. M. de Koningin be noemde Van Scherpenberg tot officier in de Orde van Oranje- Nassau. De verdere afwerking van de dijken nam ook 1946 in beslag en de afwikkeling was ook in 1947 nog niet beëindigd, toen Van Scherpenberg na een ziekbed van weinige weken den 5den Juli werd weggeroepen. Een wel zeer merkwaardige ingenieursloopbaan was daar mee afgesloten. Maar ook was voor ons allen een meer dan twintigjarige samenwerking met hem afgesloten in een kring, die door de vriendschappelijke verhoudingen het werken tot een onge stoord genoegen maakte. Nicolaas Blankevoort, zoon van de bekende aannemer Willem Blankevoort Czn, werd te Durgerdam geboren op 8 October 1889. De familie verhuisde in de eerste jaren her-

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1947 | | pagina 34