KRONIEK 1948 JANUARI 1. f Willem Landré, musicus, vroeger muziekcriticus van de Oprechte Haarlemse Courant. Bij Koninklijk Besluit wordt de Reclasseringsraad op nieuw samengesteld. Tot directeur van de Noord-Zuid-Hollandse Vervoer maatschappij wordt benoemd de heer J. J. Jurrissen. Aan de heer R. D. Baart de la Faille is eervol ontslag verleend als Rijksarchivaris in Noordholland. 2. Namens de stad Michigan overhandigt Marguerite van Hengel-Couperus aan de burgemeester van Haarlem een sleutel; enkele maanden geleden had zij namens het Haarlemse gemeentebestuur aan het jubilerende Michi gan een bijbel aangeboden. Op de Nieuwjaarsbijeenkomst van de federatie van de Partij van de Arbeid wordt afscheid genomen van de heer M. A. Reinalda, die naar Utrecht is vertrokken. 6. Ter bestudering van de kwestie tram of autobus maken de leden van de gemeenteraad een tocht per autobus door de stad (zie 7 Jan.). 7. De gemeenteraad spreekt zich met 31 stemmen tegen 5 uit voor afschaffing van de tram (zie 24 Februari). Tot curatoren van het Stedelijk Gymnasium worden be noemd Ds A. J. van Rhijn en Dr J. W. Kamerling. t De heer A. Teerink, oud-mededirecteur van Droste's Cacao- en chocoladefabriek. 8. Mr P. O. F. M. Cremers wordt geïnstalleerd als be schermheer en Overste Lenderink, garnizoens-comman- dant, als ere-voorzitter van de afdeling Haarlem van de Koninklijke Nederlandse Bond van Oud-onderofficieren. De vereniging 'Geloof en Wetenschap' viert met een Mis in de R.K. kerk aan dejansstraat haar veertigjarig bestaan. 9. f Dr K. B. Hylkema, emeritus-predikant der Verenigde Doopsgezinde Gemeente. 10. In de Middelbare Technische School is een gedenkplaat aangebracht, ter nagedachtenis van één en dertig Ier ar en en leerlingen, die als slachtoffers van de oorlog zijn gevallen. 11. Mejuffrouw Dr J. W. Herfst doet haar intrede als predi-

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1948 | | pagina 117