JANUARI-FEBRUARI De heer W. Sterk, die vijf en twintig jaar voorzitter is van de afdeling Haarlem van de Algemene Nederlandse Typografenbond, wordt gehuldigd. FEBRUARI 2. Installatie van Mr H. M. van Fenema als burgemeester van Zandvoort. Bij Koninklijk Besluit wordt eervol ontslag verleend aan Mr W. G. Del Baere als lid van het college van regenten over de gevangenissen. In het Frans Halsmuseum wordt de tentoonstelling 'Witsen en zijn vriendenkring' geopend. 4. Prins Bernhard brengt een bezoek aan de Stormschool te Bloemendaal. De Gemeenteraad stelt een nieuwe verordening op de vermakelijkheidsbelasting vast, besluit tot oprichting van twee Lycea (een nieuw aan de Oosterhoutlaan, dat de naam 'Coornhertlyceum' krijgt en omzetting van de H.B.S. aan het Santpoorterplein, die de naam Lorentz- lyceum krijgt), verleent B. en W. een crediet van 1.187.303 voor aankoop van grond aan de Eksterstraat, aan de Schalkwijkerweg in het Burgemeester Reinalda- park en de Waarder- en Veenpolder en besluit tot aan koop van een boerderij in het Noordersportpark. 5. Ds G. J. Waardenburg wordt benoemd tot president van het Provinciaal Kerkbestuur der Nederlands Hervormde Kerk. 6. Op de School K.-troepen, gevestigd in de Ripperda- kazerne, wordt voor de eerste maal een cursus voor op leiding van militairen beëindigd. 7. Arts D. de Liefde overlijdt ten gevolge van een verkeers ongeluk op de Rijksstraatweg. In de P. H. van der Leyschool opent wethouder D. J. A. Geluk een cursus voor kleuteronderwijs. 8. De Nederlands Israëlitische Gemeente te Haarlem her denkt de leden, die op 2 Februari 1943 gefusilleerd zijn. 9. Tot voorzitter van het college van Regenten van het Sint

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1948 | | pagina 119