- 83 - APRIL teur van het Lager onderwijs in de inspectie Haarlem. De vrijwillige leden van de Haarlemse brandweer worden door de burgemeester geïnstalleerd (zie 19 Mei). Mr L. Erades, voorzitter van de achtste kamer van het Haarlemse Tribunaal en r'ech ter-plaatsvervanger bij de Haarlemse Rechtbank, is benoemd tot rechter in de Rechtbank te Rotterdam. 7. De Gemeenteraad besluit een renteloos voorschot van 25.000 te verlenen aan de afdeling Haarlem van het Wit-Gele-Kruis voor inrichting van perceel Kenaupark 19 als internaat. Dit wordt 17 April in gebruik genomen. De Kennemer Fotokring viert het 40-jarig bestaan met een tentoonstelling in het Concertgebouw. 11. De R.K. Middenstandsvereniging te Haarlem bestaat 40 jaar; tijdens een feestelijk ontbijt wordt de heer G. Alders, één der oprichters meegedeeld, dat hij benoemd is tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. Ds J. Bronsgeest, gekomen uit Velsen, doet zijn intrede als predikant bij de Nederlands Hervormde Gemeente. 12. In een algemene vergadering van de Algemene Vereni ging voor Bloembollencultuur wordt het voorstel de zetel in Haarlem gevestigd te houden, aangehouden (zie 20 December) 13. f De heer J. Piso, oud-secretaris van de afdeling Haarlem van de Nederlandse Christelijke Grafische Bond. 15. De heer J. J. Bies, werkzaam op de afdeling verificatie van de Grafische Inrichting Johan Enschedé en Zonen, viert zijn gouden jubileum. Opening van de Openbare Leeszaal van Heemstede, waarvan de heer P. V. de Wit, directeur van de Haar lemse Stadsbibliotheek, de leiding heeft. In het aan te leggen Openluchttheater te Bloemendaal metselt mevrouw B. C. van Geluk-Van Dooren een herinneringssteen. 16. Wethouder D. J. A. Geluk opent in het Concertgebouw een cultureel jeugdtournooi. 18. Wegens zijn vertrek naar Leiden neemt Ds J. Keizer afscheid als predikant der Gereformeerde Kerk (Art. 31 K. O.)' van Heemstede.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1948 | | pagina 123