- 85 - MEI Viering van de bevrijdingsfeesten. 6. In het Krelagehuis komen duizend R.K. gidsenleidsters voor een 'dachvaert' bijeen. Het Christelijk Gemengde Koor 'Door Zang Vriend schap' houdt een nationaal zangconcours. 7. In het Stedelijk Museum te Amsterdam worden negen beelden van het Hildebrand-monument van Prof. J. Bronner tentoongesteld. Prof. Bronner wordt benoemd tot Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw. 9. Kardinaal De Jong, aartsbisschop, woont de jubileum feesten van de Kathedraal bij. 10. Mejuffrouw S. Houtkooper, vele jaren werkzaam bij het onderwijs, neemt wegens het bereiken van de pensioen gerechtigde leeftijd afscheid van het Avondonderwijs van de Nazorg. 11Het orgel in de Lutherse Kerk aan de Witte Herenstraat is gerestaureerd (zie 31 October). 14. Op de stadssingels wordt de jaarlijkse Luilakmarkt gehouden. De eerste nieuwe industrie in de Waarderpolder na de bevrijding wordt geopend; daar is gevestigd de metaal- warenfabriek 'Hago'. 15. Dr J. F. Steenhuis neemt wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd afscheid van de Geologische Stichting aan het Spaarne. 17. In Haarlem wordt de sluitingsdemonstratie van de Blauwe Week gehouden. 18. f De heer P. Grilles, oud-chef van de eerste afdeling ter gemeente-secretarie. 19. Op de Papentorenvest wordt de speeltuin van de Ver eniging 'Glasblazers' in gebruik genomen. 19. De Haarlemse Brandweer Vrijwilligersvereniging 'De Tien' benoemt tot beschermheer Mr P. O. F. M. Cre- mers, tot ere-voorzitter de heer H. C. Vernout en tot ere-leden de heren M. A. Reinalda en C. J. van den Broek. 20. De gemeenteraad van Bloemendaal keurt statuten goed van de Stichting 'Openluchttheater' (zie 4 Juli).

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1948 | | pagina 125