- 86 - MEI-JUNI 21. De Vereniging van Raden van Arbeid vergadert te dezer stede; de secretaris-generaal van het departement van Sociale Zaken, Mr Dr A. A. van Rhijn, deelt aan Mr G. Snoeck. Henkemans te Heemstede zijn benoeming tot Officier in de Orde van Oranje-Nassau mede. 22. De Hollandse Maatschappij der Wetenschappen houdt haar jaarlijkse vergadering; Prins Bernhard woont de maaltijd bij. 23. t Dr A. J. den Hollander, directeur van het Gemeentelijk Gasbedrijf. 25. f De heer C. J. van Beyeren, technisch ambtenaar van Rijnland te Spaarndam. 27. Sportbeoefenaars(sters) uit Leamington-Spa bezoeken Heemstede. 28. Mgr J. van den Oord, bisschop der Oud-Katholieke kerk, is veertig jaar priester. 29. In Winterthur (Zw.) overlijdt de drie en dertigjarige Haarlemmer Mirin Dajo, die beweerde in de laatste drie jaar niet minder dan 500 maal te zijn doorstoken, zonder enig lichamelijk letsel te hebben opgelopen. Wegens opheffing van het Tribunaal wordt een afscheids- zitting gehouden (zie 17 Juni). f De heer Willem Heins, stalhouder, die vroeger de met paard bespannen handspuit, genaamd Jetje' be stuurde. Nabij de Herenweg wordt de speeltuin van de vereniging 'Heemstede-West' geopend. 31. Het is vijf en twintig jaar geleden, dat opgericht is de commissie, inzake onderhoudsplicht en verhaal van ver leende onderstand, uitgaande van de Armenraad. JUNI 1Honderd Engelse spoorwegmensen bezoeken de Centrale Werkplaats der Nederlandse Spoorwegen. 2Met 24-11 stemmen besluit de Gemeenteraad het gemeng de zwemmen, in de gemeentelijke zwembaden toe te laten en verleent een crediet voor de bouw van een Zweedse school aan de Vondelweg.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1948 | | pagina 126