- 89 - JULI-AUGUSTUS 27. 28. 29- De heren B. M. Serné en Dan. M. Klijzing zijn vijf en twintig jaar notaris te dezer stede. De heer H. J. L. Klein Schiphorst gehuldigd wegens zijn vijf en twintig-jarig lidmaatschap van de Haarlemse gemeenteraad. Met de 'Indrapoera' komen in Rotterdam aan de mili tairen van het Kennemer Bataljon. (Zie 14. Augustus.) "j" De heer A. J. Frenay, lid van de Haarlemse gemeente raad. In de Stadsdoelen wordt de eerste openluchtvoorstelling van 'Frans Hals' van Dr P. H. Schroder gegeven. In het Frans Halsmuseum wordt gcopenil een zomerten- toonstelling van twee en twintig doeken, die Haarlem uit de collectie van uit Duitsland teruggevoerde schilderijen verkreeg. Als 160.000e inwoner van Haarlem wordt ingeschreven Hendrine Bauwens, die deze dag op een woonark op het Zuider Buiten Spaarne is geboren. E>e minister van Waterstaat en Verkeer deelt aan de directie der Noord-Zuidhollandse Vervoer Maatschappij mee, dat er geen bezwaar bestaat de tram te doen ver vangen door de autobus. (Zie 31 October.) De Haarlemse bloemenweek wordt geopend met de in tocht van de bloemenkoningin 'Flora 11'. Dr Jos. van der Velden treedt af als directeur van de R.K. Openbare Leeszaal en wordt opgevolgd door Mevroiiw M. K. Th. Boeren. AUGUSTUS Huize 'Duinrust' te Overveen, ingericht tot Marine Hos pitaal, wordt officieel in gebruik genomen. De gemeenteraad besluit tot het instellen van een com missie voor stadsontwikkeling en stelt een crediet van 130.000,- beschikbaar voor kapitaalsuitgaven van het Sint Elisabeths Gasthuis. Het autocircuit op de Burgemeester H. van Alphen weg te Zandvoort wordt geopend met autoraces. Tijdens de Olympische Spelen in Londen behaalt me- 21. 26. 31. 12.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1948 | | pagina 129