SEPTEMBER In de gemeenteraad spreekt de burgemeester een rede uit ter gelegenheid van het regeringsjubileum en de troon- wisseling. 2. Luidklokken van de Immanuëlkerk aan de Van Egmond- straat worden in gebruik genomen en die van de Juliana- kerk aan de Kloosterstraat op 5 September. Ter gelegenheid van het regeringsjubileum komen de leden der Provinciale Staten in vergadering bijeen; na een rede van de commissaris der Koningin, Dr J. E. baron de Vos van Steenwijk, besluit de vergadering tot instel ling van een Koningin Wilhelminafonds, bestemd voor kinderen van het provinciaal personeel, die willen stu deren en daarvoor gesteund moeten worden. 3. Opening van de bloemententoonstelling 'Kennemer Gaarde' in het Krelagehuis. 4. Hertog Jan van Luxemburg bezoekt het Frans Hals museum. De gemeenteraad van Bloemendaal houdt een openbare vergadering in het Openluchttheater ter gelegenheid van de troonswisseling. 5. Prinses Wilhelmina en Prins Bernhard brengen een kort bezoek aan Haarlem, ter verwelkoming van de Koningin-moeder van België, die op het Haarlemse Sta tion per trein aankomt. Prins Asghwin bezoekt het Krelagehuis en het Frans Halsmuseum. 6. Ter gelegenheid van de inhuldiging van Koningin Juliana worden feesten gehouden. 7. Prins Axel van Denemarken en echtgenote bezoeken de Grafische Inrichting Joh. Enschedé en Zonen N.V. en kroonprins Gustaaf Adolf van Zweden en echtgenote het Frans Halsmuseum. De Haarlemse rechtbank houdt een openbare zitting ter gelegenheid van de troonswisseling. 9. Aan de heer P. M. Gieske, chef van de Uitvoerende dienst bij de Noord-Zuid Hollandse Vervoer Maat schappij, wordt toegekend de eremedaille in goud, ver bonden aan de Orde van Oranje-Nassau. 11. De Nederlandse Reisvereniging houdt haar jaarverga-

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1948 | | pagina 131