- 96 NOVEMBER-DECEMBER 13. De heer C. J. van den Broek, oud-commandant van de Haarlemse Brandweer, viert zijn zeventigste verjaardag. In de kunstzaal van Frans Heerkens Thijssen wordt een tentoonstelling van werken van Dr J. van der Elst ge houden. (Zie 13 December.) 15. Bezoek van een rijdend postkantoor voor de verkoop van kinderpostzegels aan Haarlem. t De heer A. E. Thierry de Bye Dolleman, oud-direc teur van de Haarlemse Hypotheekbank. 19. f De heer H. J. M. Franken, vroeger een bekend voet baller. 20. Ds M. G. Blauw, emeritus-predikant der Nederlands Hervormde Gemeente van Schoten, viert zijn tachtigste verjaardag. 24. De gemeenteraad verleent eervol ontslag aan mejuffrouw N. A. M. Barbas, als stadshulporganiste van het orgel in de Grote Kerk. 27. Door het aanbrengen van een gedenkplaat in de aula van het Christelijk Lyceum worden de overleden leraren en leerlingen herdacht. 28. Tot voorzitter van de Koninklijke Nederlandse Schaats- rijdersbond wordt benoemd Mr W. H. Vliegen uit Bloe- mendaal. De (communistische) Algemene Nederlandse Jeugdver eniging herdenkt op de Erebegraafplaats aan de Zeeweg Hannie Schaft. 29. Het verbouwde en gerestaureerde Sint Jacobs Godshuis officieel in gebruik genomen. In het Raadhuis van Bloemendaal is een uit 1730 date rende klok opgehangen uit het oude raadhuis, welke, volgens oud gebruik, gemeenteraadsvergaderingen zal inluiden. DECEMBER 1Trekking van de loterij ten bate van het kinderhuis 'Mar griet'; winnares: mevrouw Peeto. (Zie 9 Juli.) 4. f De heer J. W. Florijn, apotheker. 5. Ds G. A. Barger, die benoemd is tot directeur van het

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1948 | | pagina 136