- 6 - naar ons voornemen even lezenswaard opgezet. Mogen de vele medewerkers in de door hen gekoesterde belangstelling niet teleurgesteld zijn. De tweede druk van 's Voorzitters Jeugdherinneringen ge raakte in staat van gewijsde en zal, naar wij aannemen, in de eerste helft van 1949 het licht aanschouwen. Het verheugde ons, dat een groot aantal studenten te Leiden zich voor hun studie het tekstboekje behorende bij het Charter 1245 aanschaften. Dat dit geschiedde op instigatie van een zoon van een onzer leden stellen wij op hoge prijs. Ook van de overige uitgaven werd een redelijk aantal verkocht, al bedraagt de verkoop nog geen vijfde deel van die der be zettingsjaren. Geschenken ontvingen wij in ruime mate: de heer W. P. J. Overmeer gaf een zeer welkome aanvulling op de prentbrief kaartenverzameling; van Jhr Mr J. C. de Beaufort ontvingen we een fraaie gekleurde tekening van H. Spilman voorstel lende de Zijlpoort; het Gemeentebestuur van Haarlem schonk ons een exemplaar van 'Vijfjaren oorlog over Haarlem'; de Stichting Haarlems Bloei haar jaarverslag over 1947, evenals het Gemeente-archief ons zijn verslagen over 1941 tot en met 1947 afstond. De heer J. G. Wackwitz zond ons een tekening van Van Looy, voorstellende 'De Erwtezak' aan het Verwulft, benevens een uitgaaf van 1845 getiteld Wolff's beschrijving van de Sint Bavo of Groote Kerk; van de erven E. Voet Jr ontvingen we een boekwerk: Beschrijving der stad Haarlem (1765); van de heer IJ. Kok te Amsterdam een foto van het Koninklijk bezoek aan onze stad in 1897; van de regenten en regentessen van het Gereformeerd en Burgerweeshuis het ge denkboek 'Uyt minne bevolen'. Mevrouw E.W.Merens-Joekes stond ons een verzameling programma's yan de Vereniging Koninginnedag ten tijde van de eeuwwisseling af. Jhr E. Prins van Westdorpe verblijdde ons met een tiental fotografieën. Wanneer wij hieraan toevoegen de aanwinsten verkregen door het ruilen van Jaarboeken en andere publicaties met talrijke gelijkgestemde landelijke en plaatselijke verenigingen, dan kunnen wij slechts tevreden zijn en onze grote dank overbren gen aan hen, die onze verzameling verrijkten. Minder tevreden zijn wij over het ledental. De drukkende belastingen, de stijgende kosten van levensonderhoud nopen velen tot zuinigheid. Dat door sommigen dan terstond het lid-

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1948 | | pagina 18