- 7 - maatschap van onze vereniging als overbodig wordt be schouwd, betreuren we zonder het te kunnen billijken. Op vallend is dat de bedankjes juist uitgaan van hen, die in de oorlogsjaren het lidmaatschap ambieerden. Zit bij hen de liefde en de belangstelling voor Haerlem minder diep dan bij de vooroorlogse kern? Men zou het veronderstellen. Op 31 December telden wij 1030 leden of 3,5% minder dan aan het begin van 1948, uitmakende nog geen 0,5% van de bewoners van Haarlem en omliggende gemeenten. Aan U, leden van onze vereniging, dit getal te helpen opvoeren tot een meer redelijke hoogte. Het Jaarboek 1948 werd reeds in het najaar ter hand ge nomen om te voorkomen, dat het, zoals in de naoorlogse jaren geschiedde, zou verschijnen wanneer ook 1949 goeddeels achter ons zou liggen. Wederom zal het een drietal bijdragen bevatten naast de vaste rubrieken en wederom zullen een aantal bekende inwoners van onze stad en omgeving, die uit het leven heengingen, worden herdacht. Helaas moeten wij ons daarin dusdanig beperken, dat het onbillijk zou zijn een zeven tal niet hier te vermelden. Het zijn: de directeur van de Haar lemse manége, de heer A. F. J. van der Zijden, wiens heen gaan op 24 Januari een groot verlies betekende voor de Neder landse paardensportliefhebbers. De arts D. de Liefde in het begin van het jaar (7 Februari) overleden. Zijn patiënten droegen hun dokter een warm hart toe: zij meenden toch zijn nagedachtenis niet beter te kunnen eren dan door het plaatsen van een herinneringsbank in het Noorderplantsoen en een mo nument op zijn graf. In Spaarndam overleed op 25 Mei de heer C.J. van Beyeren, sedert 1923 aldaar in dienst van het Hoog heemraadschap Rijnland, die de leiding had bij de in de loop der jaren aangebrachte verbeteringen aan bruggen, sluizen en het gemaal ter plaatse. Op 29 October ontsliep de heer J. A. A. Ochtman, van 1916 tot aan zijn pensionnering in 1945 direc teur van het Haarlems gasbedrijf, op 4 December de heer J. W. Florijn, de stichter van de Centrale Apotheek in de Grote Houtstraat bij het Verwulft. Op 27 December overleed de heer M. L. A. Kleyn, die van 1915 tot 1946 het raadlidmaat- schap bekleedde, een verdienstelijk man in het R.K. vereni gingsleven. Op Oudejaarsdag ging op 74-jarige leeftijd heen de gep. luitenant-kolonel der infanterie P. S. Hartogh Heys van Zouteveen, oud-commandant van het Landstormkorps

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1948 | | pagina 19