GERARDUS HENDRICUS WEU STINK ii Febr. 1866 6 April 1948 Een bekende figuur op onderwijsgebied is in 't afgelopen jaar van ons heengegaan. Op onderwijsgebied niet alleen, want Gerardus Hendricus Weustink was een veelzijdig man: lid van de gemeenteraad van Haarlem, secretaris van de R.K. Kunstkring 'De Violier', lid van de Commissie van Toezicht op het Frans Halsmuseum, bestuurslid van het Schoolmu seum te Amsterdam, Vondelkenner bij uitnemendheid. Maar zijn hoofdwerk lag toch wel op het gebied van het onderwijs. Daarin heeft hij zijn levensdoel gevonden; daarin is hij ver boven de middelmaat uitgekomen. Geboren te Ootmarsum, in het land van Dr Schaepman, bezocht hij op 13-jarige leeftijd de normaalschool te Olden- zaal, behaalde in 1886 de hulpakte en was achtereenvolgens als onderwijzer werkzaam te Borne, Hilversum en Amsterdam. Ondanks de middelmatige opleiding aan een plattelands nor maalschool behaalde hij al spoedig de hoofdakte en toen hij in aanraking was gekomen met Poelhekke ontwaakte zijn voor liefde voor de Nederlandse taal en letterkunde. Onder leiding van Dr Stoett studeerde hij vóór middelbaar Nederlands en ging zich verdiepen in de Vondelstudie. De liefde voor de onsterfelijke werken van de grootmeester der Nederlandse dichters is hem zijn hele leven bijgebleven. Hij publiceerde een uitgebreide bloemlezing van Vondels meesterwerken en voorzag ze van uitvoerige toelichtingen, zodat de lezing ervan binnen ieders bereik ligt. Een paar jaar was hij als leraar in de Nederlandse taal ver bonden aan de R.K.Kweekschool te Schijndel; doch niet lang, want al spoedig zien we hem in Amsterdam terug, nu als hoofd van de bekende school der R.K. Schoolvereniging in de Pieter de Hooghstraat. Hier is hij 16 jaar gebleven; hier ligt een van de belangrijkste perioden van zijn leven. Het bleek al spoedig welk een bekwaam schoolman hij was; binnen enkele jaren was het aantal leerlingen verdubbeld. En nu spreekt men in Amsterdam nog van de 'Weustinkschool' al is het meer dan een kwart eeuw geleden dat hij haar vaarwel heeft gezegd.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1948 | | pagina 31