Als secretaris van de R.K. Kunstkring 'De Violier' kreeg hij contact met vooraanstaande kunstenaars en critici als Dr Jos. Cuypers. Jhr Mr Victor de Stuers, Dr D. de Klerk, Maria Viola, Ed. Brom e.a. Het is een genot de uitvoerige verslagen te lezen, waarin hij telken j are een overzicht gaf van het werk van deze bekende kunstkring. Weustink was een man met grote artistieke gaven en een fijne smaak. Dat kenmerkte zijn gehele persoonlijkheid. 'Hij is zo juist weggelopen van een regentenschilderij' hoorde ik eens in een vergadering van hem zeggen. Dat typeerde hem; dat is hem zijn gehele leven bijge bleven, al heeft de last der jaren zijn fier mannelijke persoon lijkheid enigszins gebogen.- In Haarlem heeft men hem het best kunnen gadeslaan als Inspecteur van het Lager Onderwijs. Hij kende de scholen en de leerkrachten terdege; hij kwam op voor hun belangen zon der aanzien des persoons. Partijdigheid was hem vreemd. On verbiddelijk was hij in het aanwijzen van tekortkomingen en fouten en zijn impulsieve natuur schrikte er niet voor terug om op onverbloemde manier te zeggen waar het op stond, al deed dit niet altijd aangenaam aan. Van deze kennis kon hij als onderwijsspecialist in de gemeenteraad, als schoolbestuurslid van het Kerkbestuur der Kathedraal en als secretaris van de R.K. Schoolraad het volle profijt trekken. Zijn woord had gezag en zijn adviezen werden alom gerespecteerd. In tal van examencommissies heeft hij in de loop der jaren zitting gehad. Als hij kennissen ontmoette op vergaderingen dan was het dikwijls: 'Jou heb ik nog geëxamineerd voor de hoofdakte'. Het deed hem goed ze nu in een andere verhouding terug te zien. Hartelijk drukte hij hun de hand en informeerde naar hun persoonlijke omstandigheden, naar hun moeiten en zorgen. Hij was een warmvoelend man en een goed vaderlander. De oorlog heeft hem zwaar gedrukt. Toen de overweldigers ons land onder de voet gelopen hadden en de toekomst er dreigend en donker uitzag kon hij vaak zijn gevoelens niet meester blij ven. Onder tranen vertelde hij, dat nu ook Italië de zijde van de vijand gekozen had en dat het nu met ons land gedaan was. Dat was hem teveel. Gelukkig heeft hij zich niet geheel terneer laten drukken, hoewel de laatste jaren van zijn leven niet gemakkelijk voor hem zijn geweest. Op zijn 75ste verjaardag tobde hij met de schaarste aan brandstoffen en de sobere voed selrantsoenen en op zijn 80ste verjaardag was dit leed nog niet - i6 -

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1948 | | pagina 32