Misschien heeft hij wel wat te weinig tijd beschikbaar kunnen stellen aan eigen zaken. Al het andere nam hem feitelijk vol komen in beslag. Maar onder al dat andere was het de mid denstand, waaraan hij zijn bijzondere liefde verpand had. Uit de aard der zaak ging deze liefde in de eerste plaats uit naar de R.K. Hanze, afdeling Haarlem. Toen van TeterinQ als voorzitter van deze afdeling optrad was de betekenis van de organisatie van deze groep middenstanders in Haarlem trou wens bij de andere groepen was het om en nabij hetzelfde - uiterst gering. Met meer dan bijzondere energie trok hij aan het werk. Hij joeg een middenstands-adem door de Spaarnestad. Zijn vaardige pen liet hij daarbij natuurlijk niet ongebruikt, maar ook via het gesproken woord bracht hij enthousiasme. In alle mogelijke comité's op het gebied van de middenstand had hij een werkzaam aandeel. Het aantal besprekingen, dat schrijver dezes met van Tete- ring in die jaren heeft gehad, is niet te tellen. In de bekende Oud-Hollandse kamer, smaakvol aangekleed, in die fraaie stijl, zijn toen heel wat woorden gewisseld. Niet te schatten is het aantal sigaretten, dat van Tetering gedurende al die con ferenties verwerkte. Tot dikwijls ver na het middernachtelijk uur werkte van Tetering zijn plannen verder uit. Vergde hij toen niet te veel van zijn eigen kracht? 't Is niet aan mij dit te beoordelen. Hoe het zij, er werd leven in de Haarlemse middenstands beweging gepompt. Dank zij van -Tetering's initiatief kwam de Middenstandscentrale voor Haarlem en omliggende ge meenten tot stand. Er werd rekening gehouden met de wensen van dit college. De middenstand steeg in aanzien. Natuurlijk werd van Tetering al spoedig opgenomen in het hoofdbestuur van de R.K. Middenstandsorganisatie in het Bis dom Haarlem en van de nationale organisatie. Dat van Tetering's plaatselijke activiteit op dit gebied sti mulerend heeft gewerkt is een ieder bekend, die in de midden standskeuken in ons land heeft kunnen rondneuzen. Figuren als van Tetering vragen veel van zichzelf en ook veel van anderen. Zijn met de Heer Everard ingezette pogingen om alle Katholieke verenigingen in Haarlem samen te bundelen hadden groot succes. De steunactie ten behoeve van de noodlijdende H.O.V. slaagde in elk opzicht. - 26 -

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1948 | | pagina 50