Mr ELISABETH CORNELIA CATHARINA DE VISSER 19 December 1897 - 20 October 1948 Elisabeth Cornelia Catharina de Visser werd op 19 De cember 1897 te Middelburg geboren. Na aldaar het gymnasium doorlopen te hebben en na aan de Gemeentelijke Universiteit te Amsterdam in de Rechtsge leerdheid gestudeerd te hebben, vestigde zij zich na het behalen van de meesterstitel als advocate en procureur te Middelburg. Hier in de stad, die haar tot het laatst dierbaar is gebleven, heeft zij gevoeld, dat haar mogelijkheden op ander terrein lagen dan op het zuiver juridische en gehoor gevend aan de roepstem van haar hart heeft zij haar krachten gesteld in dienst van de bedreigde en misdeelde jeugd, daarmede kiezend de weg van hen, die zonder te rekenen op dankbaarheid en suc ces, zonder daarnaar te vragen, doch ook maar al te dikwijls zonder het ontvangen en behalen daarvan, voortgaan in de overtuiging van het moeten en zij liep deze weg trouw en met volharding trots alle moeilijkheden af tot het einde. In Middelburg was zij werkzaam als waarnemend griffier bij de Kinderrechter, als secretaresse van de vereniging 'Pro Juventute' en tenslotte als secretaresse van de Voogdijraad, welke functie zij in 1935 verwisselde voor dezelfde te Assen. In 1938 werd zij benoemd tot secretaresse van de Voogdij raad te Haarlem, welke betrekking zij tot haar overlijden heeft bekleed. Degenen, die Else de Visser hebben gekend in haar leven en in haar werken zullen de herinnering bewaren aan de statige rechte grijze vrouw, die zoals aan haar graf werd ge tuigd, het decorum van de rechtszaal wist te verhogen; zij zullen terugdenken aan haar grote objectiviteit, die zich uitte in spreken en doen; zij zullen zich hebben af te vragen, hoeveel door haar werd gedaan, waarvan nimmer werd gewag ge maakt tot zegen van hen, die op haar rekenen mochten, hoe veel strijd bij haar moeilijke taak werd gestreden. Slechts weinigen hebben deze natuur kunnen en mogen benaderen, doch voor hen, die aan haar laatste ziekbed moch ten zitten, toen de woorden, die eigen moeilijkheden zouden vertolken, woorden voordien zo weinig geuit, mochten beluis-

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1948 | | pagina 54