- 31 - op de mogelijkheid dat zijn gezondheid hem wel eens zou kun nen beletten zijn varensgezellenleven voort te zetten. Dit ge beurde tot zijn grote smart inderdaad; malaria bracht hij mee uit de oost en toen was het met zijn vrije leven gedaan. Weer terug naar school, dat bestond niet; dus een kantoor voor hem gezocht; hij kwam terecht op het effectenkantoor van den Heer Durieux te Haarlem; hier heeft hij verscheidene jaren door gebracht totdat hij, na zich nog enige jaren met de bloemen cultuur te hebben bezig gehouden, het geluk had Directeur van de Rijnlandse Hypotheekbank te Haarlem te worden; dit was een positie, welke hij na de fusie van Haarlemse en Rijn- landse Hypotheekbanken verwisselde met die van Onderdirec teur van de vergrote Haarlemse Hypotheekbank, waarvan hij, helaas op wel wat late leeftijd, Directeur werd. Sannie had intussen de vrouw gekregen die zijn hart zo zeer begeerde; op 25 Maart 1905 trouwde hij met een bekend Haar lems meisje, freule Cornelia Henrietta Prins van West- dorpe, een zij het helaas niet lang, doch een zeer gelukkig huwelijksleven, waaruit twee zoons geboren werden, is hem beschoren geworden; uit die tijd, kort voor zijn huwelijk, da teert het feit dat hij de naam van zijn Moeder, een geheel ver dwijnend geslacht, aan de zijne toevoegde. Een zeer grote en felle slag trof Sannie toen hij op 11 November 1931 zijn ge liefde vrouw op betrekkelijk jeugdige leeftijd na een lang ziek bed verloor; ik geloof niet dat hij deze smart ooit geheel te boven is gekomen; ook het plotseling heengaan van zijn oudste zoon heeft hem doen ondervinden dat in het leven na veel zonneschijn veel somberheid kan volgen. Als wij op het leven van 'Sannie Dolleman terugblikken dan zien we hem als groot en goed beoefenaar van de Hockey- sport voor ons. Hoeveel wedstrijden heeft hij niet voor de Haar- lemse-Hockey-Club en ook voor de mixéd-Hockey-Club ge- speeld? In de hockey wereld was hij een alom bekend en bemin- de figuur. Naast de Hockeysport was de jacht voor hem een zeer geliefkoosd werk; in Kennemerland vooral heeft hij als weidelij jager een goede naam gehad en de jachtpartijen met zijn pret tige omgang en vrolijke kwinkslagen dikwijls opgeluistei d. Ouder wordende kwam de liefde voor de genealogie bij hem g opzetten; doordat zijn werkkring hem daarvoor de tijd liet, kon hij zich aan dit werk geven; van verscheidene geslachten heeft hij de groei in de loop der tijden nageplozen en belang-

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1948 | | pagina 61