KRO N I E K 1949 JANUARI 1. Ir C. A. de Vassy is benoemd tot hoofd van de afdeling wederopbouw der provinciale directie van de Weder opbouw en Volkshuisvesting in Noordholland. 2. De tram Haarlem-Leiden rijdt voor het laatst (zie 3 Januari). 3. De autobus vervangt de tram op de lijn Haarlem-Leiden, (zie 1 Juni). Aan de heer M. F. Heemskerk, werkzaam bij de Erven F. Bohn N.V., is toegekend de ere-medaille in brons, ver bonden aan de orde van Oranje Nassau. 5. Op het buiten Els wout is geopend het Jac. P. Thijsse- lyceum, onderafdeling van het Kennemer Lyceum, dat speciaal bestemd is voor Montessori-onderwijs. In tegenwoordigheid van de Zweedse gezant, de heer J. Lagenberg, is aan de Vondelweg een openbare lagere school in gebruik genomen, waarvan het gebouw in Zwe den is gemaakt; in dit gebouw wordt ondergebracht de P. H. van der Leyschool van de Rijksstraatweg. 7. De heer C. J. M. van der Weiden (Partij van de Arbeid) bedankt als lid van de gemeenteraad van Haarlem en wordt opgevolgd door mejuffrouw mr M. van Beek. f De heer M. G. Jonker, Heemstede, lid van de bankiers firma Wallich en Matthes te Amsterdam. 8. Ter gelegenheid van het dertigjarig bestaan van het dub- belmannenkwartet 'Inter Nos' wordt een receptie ge houden. De heer H. A. Reith is vijf en twintig jaar hoofd van de R.K. Schoolvereniging. 14. t Mr Sake C. van der Wall, advocaat en wethouder van financiën. Viering van het zestigjarig bestaan der afdeling Haarlem van de R.K. Metaalbewerkersbond 'Sint Eloy'. 17. Burgemeester mr P. O. F. M. Cremers opent in het ge bouw van de Haarlemse Jongemannenvereniging Lange Margarethastraat 13 een sociëteit voor ouden van dagen, uitgaande van de Unie voor Vrouwelijke Vrij willigers.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1949 | | pagina 115