JANUARI 18. De Kleine Theresiastichting in de Bloemhofstraat wordt heropend. 19. f Mr J. Deenik, advocaat en procureur f Mevrouw R. C. A. de Voogt-De Vogel, oud-lid van de Heemsteedse gemeenteraad 20. Met 11 tegen 4 stemmen besluit de gemeenteraad van Bloemendaal de verkeerstoestand bij de Viersprong in Aerdenhout ongewijzigd te laten. t Ir Jos. Th. J. Cuypers te Meerssen, bouwmeester van de Kathedrale Basiliek 'Sint Bavo' aan de Leidsevaart. 21. f Jhr J. Röell, oud-directeur van de Noord-Zuid-Hol- landse Vervoermaatschappij. 22. f De heer W. P. J. Overmeer, oud-secretaris van de Reclasseringsraad. 24. De Kamer van Koophandel en Fabrieken hervat haar traditie met het houden van een openbare vergadering, waarin een overzicht wordt gegeven van het bedrijfsleven in het afgelopen jaar. 25. In het Huis VanLooy wordt een veiling gehouden van werken van wijlen Jac. van Looy; het Comité tot behoud van het Huis Van Looy koopt het grootste deel aan (zie 26 Januari). 26. De gemeenteraad besluit tot 'aankoop van het Huis Van Looy en dat als museum te bestemmen (zie 8 Maart); aangegaan wordt een geldlening van 200.000,- a pari tegen een rente van 3%; tot directeur van Bouw- en Woningtoezicht wordt benoemd ir R. G. Veenenbos; voor de bouw van zestien woningen aan de Reggestraat wordt een bedrag van/ 159.500,- beschikbaar gesteld en besloten wordt voor de bouw van acht en zestig woningen van de woningbouwvereniging 'Sint Bavo' aan de Zomer- vaart in Haarlem-Oost een voorschot van 785.000,- te verlenen; de gasprijs wordt met één cent verhoogd; de raad stelt een crediet van 13.065,- beschikbaar voor schoolzwemmen voor leerlingen van de vijfde en zesde klas in het Sportfondsenbad en in Stoop's Bad. 28. Dr E. H. Krelage, oud-voorzitter van de Algemene Ver eniging voor Bloembollencultuur, viert zijn tachtigste verjaardag. - 82 -

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1949 | | pagina 116