- 83 - JANUARI-FEBRUARI 29. t De heer A. Eizema, bekende figuur in de moderne vak beweging. 30. t Ds H. J. Visser, predikant van de Provinciale Zieken huizen, overlijdt enkele uren voor hij zijn ambt zal neer leggen. FEBRUARI 1. Dr C. Spoelder dertig jaar rector van het Stedelijk Gymnasium. Het geslacht De Vries bewoont honderd jaar de voor malige tolgaarderswoning op de hoek van de Vergierde- weg en de Slaperdijk nabij Spaarndam. 3. f Jhr G. j ridder baronet Speelman, oud-gemeente-ont vanger van Zandvoort. 5. f De heer B. Serné, ere-diaken der Nederlands Her vormde gemeente. Restaurant Dreefzicht in Den Hout, dat in de oorlogs jaren ernstig beschadigd is, is gerestaureerd en wordt offi cieel in gebruik genomen. 7. f De heer W. Korvinus, lid van de Voogdijraad en oud lid van de kerkeraad der Gereformeerde Kerk. 9. De heer G. A. Man, Heemstede, oud-gezagvoerder ter koopvaardij, is benoemd tot havenmeester van IJmuiden. De heer A. Leeflang is veertig jaar koster van de R'.K. kerk aan de Nieuwe Groenmarkt. 12. Mejuffrouw C. P. van Asperen van der Velde, presi dente van de Vrouwengemeenschap 'G.G.G.' (Geluk door Geestelijke Groei), viert haar tachtigste verjaardag. 14. f De heer S. Crommelin, oud-penningmeester van 'Lief dadigheid naar Vermogen' en oud-kerkvoogd der Neder lands Hervormde Gemeente. f De heer H. Lassghuit, Overveen, zendeling-leraar van de samenwerkende zendingscorporaties. In Heemstede worden drie en vijftig nieuwe woningen bij de Kerklaan in gebruik genomen. 16. f De heer J. A. Spoor, die vroeger een belangrijk aan deel had in de organisatie van boottochten voor ge- brekkigen van 'Snelverband'.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1949 | | pagina 117