- 84 - FEBRUARI Als raadslid wordt in de vergadering van de gemeente raad, als opvolger van mr Sake C. van der Wall ge ïnstalleerd de heer J. Prikkel; gekozen wordt tot wet houder de heer F. S. Noordhoff; de raad verleent een crediet van 126.000,- voor de aanleg van vier sport velden aan de Schalkwijkerweg, één van 271.000,- voor uitbreiding van het Coornhertlyceum en stelt een voor schot van 554.755,- beschikbaar voor de bouw van zes en vijftig woningen door de woningbouwvereniging 'Zorgvliet'. Hotel 'Den Hout', dat na de oorlog gebruikt werd voor het bureau van de P.O.D. en de P.R.A., wordt bestemd voor huisvesting van een handelsfirma. 19. In het modemagazijn van Gerzon wordt een tentoon stelling van tekeningen, gemaakt door kinderen, ge houden, waarbij de heer D. J. A. Geluk, wethouder van onderwijs, een inleidend woord spreekt. Ter gelegenheid van het vijftigjarig bestaan van het Haarlems Laboratorium voor pathologische bacterio logie verschijnt een boekje van de hand van dr O. H. Dijkstra. 20. De Franse minister van onderwijs, de heer Yvon Delbos, brengt een bezoek aan het Frans Halsmuseum. 24. Ter gelegenheid van het feit, dat de gemeenteraad veertig jaar geleden besloot tot oprichting van een Handelsschool (thans HBS a) wordt een bijeenkomst in het schoolge bouw gehouden (zie 1 October). De heer A. B. Machielsen, vroeger te Haarlem, treedt af als voorzitter van de Raad van Arbeid te Breda en wordt benoemd tot officier in de orde van Oranje Nassau. 25. De heer S. L. Mansholt, minister van landbouw, opent in het Krelagehuis de bloemententoonstelling 'Winter- flora'. In de vergadering van de afdeling Haarlem van de Ne derlandse Vereniging van Huisvrouwen wordt mevrouw C. G. E. M. Cremers-De Bruyn geïnstalleerd als ere voorzitster. 26. Wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd neemt de heer F. Smit afscheid als directeur van het

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1949 | | pagina 118