- 85 - FEBRUARI-MAART Postkantoor; de heer C. Bakker uit Amsterdam volgt hem op. 27. In de kerk van de Nederlands Hervormde Gemeente van Spaarndam wordt een vredesraam onthuld. 28. De heer Ch. L. van der Bilt, oud-lid van de Tweede Kamer der Staten Generaal, viert zijn tachtigste ver jaardag (zie 16 November). In het Krelagehuis zijn de wapens van elf gemeenten aangebracht, ter herdenking aan het feit, dat tussen 1939 en 1949 in die plaatsen afdelingen van de Algemene Ver eniging voor Bloembollencultuur vijftig jaar hebben bestaan. De gemeenteraad van 's-Gravenhage heeft benoemd tot hoofd-directeur van de dienst Wederopbouw en Stads ontwikkeling dr ir F. Bakker Schut te Haarlem. MAART 1. Dr E. Brongersma te Heemstede (Partij van de Arbeid) bedankt als lid van de Provinciale Staten van Noord holland en wordt opgevolgd door mevrouw mr E. van Eck-Thiel te Haarlem. Bij Bloemendaal-aan-Zee loopt het Zweedse stoomschip 'C. A. Banck' op het strand (zie 28 Juli). 2. De Arbeiders Jeugd Centrale viert haar dertigjarig be staan. De heer Herman Moerkerk, kunstschilder, viert zijn zeventigste verjaardag en wordt benoemd tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau (zie 23 Augustus). 3. Begonnen wordt met het opbreken van de tramrails en de daarmede verband houdende asphalteringswerkzaam- heden in de binnenstad. De afdeling Haarlem van de Koninklijke Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde viert haar zeventigjarig bestaan. 5. In het Frans Halsmuseum wordt een tentoonstelling ge houden ter ere van Jan Visser, die op 18 Maart zeventig jaar wordt. 7. Op de Dreef is een monument opgericht ter nagedachte-

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1949 | | pagina 119